سرمایه گذاری در پروژه پین استار

تعداد کل سهام : 3000

تعداد سهام فروخته شده : 3000

مبلغ سرمایه گذاری شده : 300,000,000 تومان

تعداد سهام باقیمانده : 0

قیمت هر سهم : 100,000 تومان

تاریخ اتمام خرید : 1399/09/30 تومان

تعداد سهام برای خرید به پایان رسید است

customer giving quality feedback 74855 5482 - پین استار

اسنپ بعدی چیست؟

در ایده باران همیشه بر روی این مساله تاکید داریم که اسنپ بعدی چیست؟ و امروز فرصت سرمایه گذاری در ایده ای به این سبک و به نام پین استار فراهم شده است.

این به معنی این نیست که ایده پین استار، در زمینه حمل و نقل و رقیبی برای اسنپ است. بلکه منظور از این مفهوم این است که استارتاپ مدنظر پتانسیل رشد سریع و رسیدن به بازار میلیونی را دارد.

Snapp Logo - پین استار

ایده از کجا شکل گرفته است؟

آیا تاکنون پیش آمده که قصد مراجعه به پزشکی خاص مثلا دندان پزشک را داشته باشید اما ندانید بهترین دندانپزشک شهرتان کیست؟

یا مثلا نیاز به یک نیروی فنی مثلا برنامه نویس داشته باشید؟ یا نیاز به همکاری با یک شرکت تبلیغاتی و …

در چنین مواردی معمولا یک راه بررسی و پیدا کردن بهترین مورد، مشورت با دوستان و نظرخواهی از آنان است اما این روش همیشه کارساز نیست. روش دیگر جستجو در گوگل است، که نتایج را تنها بر اساس بهینه بودن سئو مرتب میکند و بارها پیش آمده که شرکت ها و اشخاص که خدمات مطلوب نمیدهند و صرفا بر اساس تکنینک های سئو بالا آمده اند را در نتایج اولیه دیده ایم.

32 326575 problem clipart problem definition problem statement icon png - پین استار

ایده چیست؟

ایده خلق یک دکمه اعتبار به نام پین استار (مشابه دکمه لایک) در وب ایران است. یک سیستم نوین که بهترین ها را معرفی میکند…

نکته این که سایت پین استار به عنوان اولین سایت فارسی  خواهد بود که به معرفی بهترین ها می پردازد.اما نکته اصلی این است که به چه شکل؟

اعتبار دکمه جدیدی در وب فارسی خواهد بود(در کنار دکمه هایی مانند لایک فیس بوک و پلاس گوگل) و به معنای دکمه اعتبار  تبدیل به برند خواهد شد.

Alpha Star Logo - پین استار
NUDGE BG vertical 1 - پین استار

روش کار سایت؟

هر کاربر با مراجعه به سایت و عضویت صاحب یک پروفایل کاربری شده و میتواند بی نهایت پیج ایجاد نماید.

دسته بندی های مختلفی برای سایت در نظر گرفته میشود و نکته مهم تنوع پیج های ساخته شده است که از یک محصول مانند کتاب گرفته تا اشخاص را شامل میشود.

یک مثال میزنم تا روشن شود:

برای مثال من مدیر سایت ایده باران با نام کاربری saeed عضو شده و در قسمت وبسایت ها و زیرمجموعه سایتهای خدماتی سایت ایده باران را ثبت میکنم.

شخصی صاحب مغازه موبایل فروشی در تبریز است با مراجعه به دسته موبایل فروشی ها، پیج فروشگاه خود را ایجاد میکند.

دسته بندی سایت بسیار گسترده و نا محدود خواهد بود چرا که هدف اعتبار معرفی بهترین ها و معتبرترین های هر زمینه ای است (در ادامه بیشتر توضیح   خواهم داد)

روش معرفی بهترین ها به چه شکل است؟

هر کاربر که دارای یک هویت و همان پروفایل است. با مراجعه به پیجهای مختلف میتواند به پیج مورد نظر اعتبار  دهد. اعتبار تنها  مثبت است و در این سیستم امتیاز منفی وجود ندارد.

مهم ترین نکته:

سایت برای هر دسته بندی دارای یک جدول خواهد بود که پیجهای ثبت شده را بر اساس اعتبار اخذ شده دسته بندی میکند. در این جداول پیج ها به صورت لحظه ای توسط اعتبار هایی که میگیرند بالا و پایین خواهند شد و این بزرگترین حسن سیستم است که به مجموعه ای شامل اطلاعاتی پویا و لحظه ای تبدیل خواهد شد.

فرض کنید شخصی میخواهد پنل پیامک خریداری نماید در حال حاضر هیچ منبع معتبری وجود ندارد که به این مشتری کمک کند تا بهترین سیستم را انتخاب نماید. این شخص در گوگل کلمه پنل پیامک را جستجو میکند اما بارها شاهد بوده ایم که در این نتایج شرکتهایی در صفحات اول بوده اند که دیگر فعال نیستند و منحل شده اند!

چاره چیست؟

اعتبار کمک میکند تا این شخص با مراجعه به بخش وبسایتها —–> خدماتی—–> ارسال پیامک، در جدول مورد نظر امار لحظه ای این شرکتها را مشاهده کرده و بهترین گزینه را انتخاب نماید. یا فرض کنید شخصی به دنبال یک دندانپزشک خوب در شهر خود است. کافی است به دسته بندی پزشکان —–> دندانپزشک مراجعه کرده و لیستی از بهترین پزشکان را بر اساس نظرات کاربران ببیند.

customer giving quality feedback 74855 5482 - پین استار

روش های درآمدی پین استار:

در ادامه روش های درآمدی این استارتاپ را بررسی میکنیم:

سیستم فریمیوم

ثبت پیج در سایت رایگان است اما تنها برای 14 روز. بعد از 14 روز سیستم به مدیر پیج اطلاع خواهد داد که می بایست حساب خود را شارژ نماید تا در جدول مربوطه باقی بماند.

بسته جمع آوری اعتبار

خرید بسته های اعتبار (پین استار) به صاحبان پیج ها کمک میکند که در صفحات مرتبط با موضوع فعالیت خود و در بخش فعالیت های مرتبط قرار بگیرند و اعتبار کسب نمایند.

ارائه خدمات هزینه ای

در ادامه فعالیت پین استار، صاحبان پیج ها میتوانند با پرداخت هزینه، خدمات جدیدی نیز به مشتریان خود ارائه دهند. برای مثال امکان فروش کالا، ارائه خدمات، رزرو هتل، خرید بلیت، اخذ نوبت از پزشکان و …

تبلیغات در داخل سامانه

به دلیل ماهیت ایده پین استار، اپلیکیشن در تعداد بالا دانلود خواهد شد. بالا بودن بازدید سایت و اپ، امکان ارائه خدمات تبلیغاتی به صورت پکیج های متنوع را فراهم می کند.

پیش بینی درآمد:

محاسبه درآمد پروژه های استارتاپی (به دلیل ویژگی مقیاس پذیری) به آسانی پروژه های فیزیکی نیست. منتهی امکان تخمین بر اساس شرایط وجود دارد. فرض کنید هزینه ماهانه 14 هزار تومان باشد. حال با فرض جذب 5000 عضو فعال که رقم ناچیزی است درآمد ماهانه پروژه می شود: 5000*14000 برابر با 70 میلیون تومان

توجه کنید که این تنها روش درآمدی مستقیم است و روش های دیگر لحاظ نشده و از طرفی حداقل تعداد یوزر قابل جذب در بازه زمانی کوتاه مدت لحاظ شده است.

Searching on web preview@2x - پین استار

آینده شگفت انگیز پین استار:

تا حالا از خودتون پرسیدید که چرا گوگل هنوز پا برجاست؟ چرا هنوز استارتاپی نتونسته جای گوگل رو بگیره؟ چرا هنوز ایده ای جدید برای موتورهای جستجو شکل نگرفته؟

پین استار پاسخ میدهد:

ادعای جاه طلبانه ای است که پین استار بخواهد جای گوگل را بگیرد! اصلا هم چنین ادعایی نداریم. اما چشم انداز اصلی پین استار تبدیل شدن به موتور جستجوی تعاملی است. روشی جدید برای جستجوی اطلاعات در فضای پهناور وب. منتهی ما به شعار بزرگ فکر کن و کوچک شروع کن اعتقاد داریم. پس برنامه ما اجرای اولیه ایده به صورتی جذاب و جذب کاربران میلیونی است تا در ادامه سراغ برنامه های اصلی و جاه طلبانه خودمان برویم.

رویکرد پین استار، در گام دوم خود فعالیت به عنوان یک استارتاپ بین المللی است و با هدف گیری کشورهایی نظیر ترکیه، آذربایجان، عراق و … و اضافه کردن زبان های خارجی و از طرفی با استفاده از پتانسیل ارزهای دیجیتال، امکان درآمد زایی ارزی برای مجموعه ایجاد خواهد شد.

مسیر پین استار:

 • 30 دی ماه 1399

  راه اندازی نسخه اوله سایت

  در پایان دی ماه نسخه اولیه سایت پین استار بالا خواهد آمد.

 • 10 بهمن ماه 1399

  نسخه اولیه اپلیکیشن

  در دهم بهمن ماه نسخه اولیه اپلیکیشن لانچ خواهد شد.

  10 بهمن ماه 1399

 • 30 اسفند ماه 1399

  شروع نسخه دوم پین استار

  شروع نسخه دوم پین استار که این استارتاپ را به سمت موتور جستجوی تعاملی خواهد برد.