سرمایه گذاری در پروژه ایده باران

تعداد کل سهام : 10000

تعداد سهام فروخته شده : 2764

مبلغ سرمایه گذاری شده : 276,400,000 تومان

تعداد سهام باقیمانده : 7236

قیمت هر سهم : 100,000 تومان

تاریخ اتمام خرید : 1399/12/29 تومان

برای خرید سهام باید وارد شوید

shakhes startup - ایده باران

ایده از کجا شکل گرفته است؟

یکی از اتفاقاتی که پیرامون ما فراوان اتفاق می افتاد و موجب آزردگی ما بود اجرای استارتاپ های تکراری در کشور بود. حتما شما هم شاهد بوده اید که بعد موفقیت دیجی کالا هزاران دیجی کالا خلق شد، پس از اسنپ صدها اسنپ و دیوار و … که همگی هم بعد یک مدت شکست میخورند و هزینه های فراوانی برای موسسین تحمیل میکنند.

FAV - ایده باران

شناسایی یک خلاء

در ابتدا با تشکیل یک گروه تخصصی، برای کسانی که قصد راه اندازی استارتاپ داشتند، پک های ایده و مشاوره های راه اندازی ارائه میشد و خروجی کار چندین استارتاپ و پروژه موفق بود. با بلوغ ایده باران در فاز اول فعالیت خود، کم کم یک خلا جدید حس شد. خلا یک پلتفرم که کاربران در بستر آن بر روی ایده های جدید مشارکت نمایند!

32 326575 problem clipart problem definition problem statement icon png - ایده باران

ایده چیست؟

ایده ایجاد پلتفرمی آنلاین است که به کاربران خود امکان همکاری در اجرای ایده های جدید را فراهم میکند.

سیستمی را در نظر بگیرید که شخص صاحب ایده، به آسانی به معرفی ایده خود پرداخته و امکان جذب مشارکت و سرمایه را بدست می آورد.

از طرفی یک سرمایه گذار که به دنبال ایده جدید است به آسانی میتواند بهترین ایده های حوزه مورد علاقه خود را پیدا کرده و مشارکت نماید.

248 2480505 startup icon png transparent png - ایده باران
7ea14e1c288c1272b6fa51bf8fcd5782 - ایده باران

روش کار سایت؟

یک شخص خلاق را در نظر بگیرید که دارای ایده جدید و خلاقانه است. یا یک شخص مخترع، که وسیله ای جدید و کاربردی را تولید کرده اما برای ادامه کار نیاز به سرمایه گذار دارد.

در طرف مقابل یک شخصی دارای سرمایه ای را در نظر بگیرید که به دنبال فرصت های جدید سرمایه گذاری است و دقیقا نمیداند با سرمایه ای که در اختیار دارد چه کاری انجام دهد.

همچنین یک نیروی فنی و متخصص(برای مثال یک برنامه نویس) را در نظر بگیرید که علاقمند کارآفرینی و همکاری در اجرای یک ایده جدید میباشد.

ایده باران محل تلاقی این افراد:

در ایده باران، این سه گروه کاربر به یکدیگر متصل شده و بر روی یک ایده مشترک همکاری میکنند. در واقع ایده باران زیرساختی را فراهم میکند که یک بانک ایده کامل و گسترده متشکل از ایده های ناب و حتی خام شکل بگیرد و در ادامه شرایط ارتباط و همکاری این گروه ها را با یکدیگر فراهم میکند.

مثال عملی فعالیت در ایده باران

در ایده باران، صاحبان ایده ها صفحه اختصاصی برای پروژه خود ایجاد میکنند. (دقیقا مانند همین صفحه). در این صفحه تمامی اطلاعات که به صورت مرحله به مرحله از صاحب ایده گرفته شده است، نمایش داده میشود. مهم ترین اطلاعات ارائه شده در این صفحه شامل مدل مشارکت است که صاحب یک ایده میتواند سهام مشخصی برای پروژه خود تعریف کرده و یا حتی به ازای مشارکت و همکاری نیز درصدی را در اختیار افراد قرار دهد.

کاملا آنلاین:

به این ترتیب در یک فضای آنلاین و در قالب پلتفرمی یک پارچه همکاری هایی شکل گرفته و با نظارت کارشناسان و اساتید مجموعه ایده باران بر فرآیند اجرایی ایده ها، به مرور شاهد شکل گیری استارتاپ ها و شرکت های موفق خواهیم بود.

rockets sky modern flat style startup illustration 261130 27 - ایده باران
hand hold mobile phone cartoon rocket money team vector 25077516 - ایده باران

پلتفرم جدید ایده باران

پلتفرم جدید ایده باران که توسط متخصصین برنامه نویسی و نخبگان آی تی کشور کار میشود و تا پایان دی ماه آماده استفاده است، امکانات بی نطیری را در اختیار گروه های کاربری هدف قرار میدهد.

در نسخه جدید سایت، کاربران حتی امکان تعریف ایده خام را نیز دارند که در این راستا با برگزاری طوفان فکری، این ایده خام به طرح کامل و پخته تبدیل شده و فهرست پروژه های آماده سرمایه گذاری قرار میگیرد.

همچنین با تعریف نقش منتور و مشاور، متخصصین و کارشناسانی از سراسر کشور، مشاوره ها و راهنمایی لازم را در اختیار صاحبان ایده و سرمایه گذاران قرار خواهند داد.

پتانسیل های ایده باران:

ایده باران در طول فعالیت 10 ساله خود پتانسیل هایی را بدست آورده است.

بیش از 30 هزار سرمایه گذار

بیش از 30 هزار سرمایه گذار با عضویت در پلتفرم ایده باران، آمادگی مشارکت در طرح ها و پروژه های ناب را دارند.

ارتباط با سازمان های قدرتمند

به واسطه فعالیت های مستمر ایده باران، ارتباطاتی با شرکت ها، سازمان ها، شتابدهنده ها و سرکت های سرمایه گذار خطر پذیر شکل گرفته است.

بیش از 20 هزار مخترع و صاحب ایده

بیش از 20 هزار صاحب ایده و مخترع آماده هستند تا با انتشار افکار و ایده های خود در ایده باران، شرکت هایی موفق و سود ده را ایجاد نمایند.

روش های درآمدی ایده باران:

خوب ایده باران دارای مدل های درآمدی خاصی است که در ادامه بررسی میکنیم:

اشتراک ویژه

به مرور و با ادامه فعالیت این پلتفرم، برخی قابلیت ها برای کاربران محدود خواهد شد و برای استفاده از این خدمات، کاربران میبایست اقدام به خریداری اشتراک ویژه نمایند.

شراکت در پروژه ها

ایده باران با فراهم کردن این بستر برای مشارکت اعضا، در پروژه ها و ایده ها و شرکت های ثبت شده در این پلتفرم مشارکت کرده و درصدی در هر پروژه سهیم میشود.

ایده کوین

ایده کوین ارز دیجیتال اختصاصی ایده باران خواهد بود که در بستر بلاکچین اتریوم راه اندازی شده و خریداران این توکن در تمامی پروژه های زیرمجموعه سهیم خواهند شد.

سبد های پروژه ای

سبد پروژه ای، ایده خلاقانه مجموعه ایده باران است به این صورت که افراد با خرید یک سهم در چند استارتاپ و پروژه به صورت همزمان سهیم خواهند شد.

پیش بینی درآمد:

محاسبه درآمد پروژه های استارتاپی (به دلیل ویژگی مقیاس پذیری) به آسانی پروژه های فیزیکی نیست. منتهی امکان تخمین بر اساس شرایط وجود دارد. فرض کنید هزینه ماهانه 100 هزار تومان باشد. حال با فرض جذب 5000 عضو فعال که رقم ناچیزی است درآمد ماهانه ایده باران تنها از محل اشتراک میشود:

  500 میلیون تومان

البته که اصلی ترین مدل درآمدی ایده باران، شراکت درصدی در پروژه های مختلف است که پس از یک سال با فرض مشارکت در صدها پروژه ناب و اختراعات کاربردی قطعا رقم بالایی را نصیب سهامداران خواهد کرد.

ایده کوین نیز به دلیل ماهیت خود که اولین پروژه به این شکل است قطعا با استقبال مواجه شده و پیش بینی فروش 10 میلیارد تومانی در فاز اولیه پروژه را داریم. که سود حاصل میان سهامداران تقسیم میشود.

fintech startup cover - ایده باران

آینده شگفت انگیز ایده باران:

هنوز یک ماهی نشده که پین استار به عنوان یکی از استارتاپ های زیرمجموعه ایده باران، 300 میلیون تومان سرمایه نقدی جذب کرد. این مساله نشان از پتانسیل بالای ایده باران دارد.

ایده باران مسیر ثروتمندی شما:

ما اعتقاد داریم زمان برداشت محصول کاشته شده خودمان در 10 سال گذشته است. جایی که با اعتبار و پتانسیل های اخذ شده و ارتباط با جامعه هدف خود، توانستیم اولین پلتفرم کاربردی را برای مشارکت کاربران فراهم نماییم.

فاز بین المللی

با ارتباطی که با سازمان ها، شرکت های خارجی داریم، ایران را کشوری بکر در حوزه استارتاپی دیده و تمایل به مشارکت در طرح های استارتاپی ایرانی هستند. اما از کجا میتوانند این طرح ها را پیدا کنند؟ بله ایده باران.

مسیر ایده باران:

 • 15 بهمن ماه 1399

  راه اندازی نسخه جدید سایت

  در 15 ام بهمن ماه نسخه جدید وبسایت ایده باران راه اندازی خواهد شد.

 • 30 اسفند ماه 1399

  فاز 2 ایده باران از ترکیه

  در سی ام اسفند 1399، با اضافه شدن زبان ترکی و انگلیسی فاز بین المللی ایده باران کلید میخورد.

  30 اسفند ماه 1399

 • 30 بهمن ماه 1399

  راه اندازی ایده کوین

  در سی ام بهمن ماه، ارز دیجیتال ایده کوین راه اندازی خواهد شد.

 • 20 اسفند ماه 1399

  راه اندازی اپ ایده باران

  در بیست ام اسفندماه اپلیکیشن ایده باران راه اندازی خواهد شد.

  20 اسفند ماه 1399