برای آشنایی با این ایده کسب و کار ، ابتدا باید با مفهوم بلاکچین آشنا شوید:

بلاکچین چیست؟

بلاکچین (Blockchain) از دو کلمه Block (بلوک) و Chain (زنجیره) ایجاد شده است. این فناوری در حقیقت زنجیره‌ای از بلوک‌هاست. به طور کلی بلاک چین یک سیستم ثبت اطلاعات و گزارش توزیع شده و به صورت غیرمتمرکز است. به عبارتی بلاک چین بستری را برای ایجاد سیستم های مختلف غیر متمرکز فراهم میکند.

بیت کوین اولین کاربرد از این فناوری بود و ازبلاکچین برای ذخیره اطلاعات دارایی کاربران بهره برد. اگر بلاک چین یک سیستم عامل باشد، بیت کوین نرم افزاری روی این سیستم عامل است.

همزمان با مفهوم بلاکچین مفهوم ارزهای دیجیتال نیز مطرح شد. رمزارز یا cryptocurrency، به ارز های دیجیتال و یا مجازی گفته می شود که به منظور عمل به عنوان یک وسیله یا واسطه در مبادلات طراحی شده اند.بیت کوین ، اتریوم ، بیت کوین کش و … از جمله ارزهای دیجیتال هستند.

با شکل گیری صنعت بلاکچین و ارزهای دیجیتال و به دلیل نوسان قیمت این ارزها (تحت تاثیر عرضه و تقاضا) یک فرصت سرمایه گذاری برای تریدرها شکل گرفته است.اکنون افراد بسیاری در سراسر جهان به امر خرید و فروش ارزهای دیجیتال پرداخته و از این راه کسب درآمد می کنند.

بلاک چین

ایده چیست؟

ایده راه اندازی یک سرویس اکسچنج ارزهای دیجیتال به صورت غیرمتمرکز و با پذیرش ریال است به نوعی که مرکزیت آن ایران باشد.

شکل گیری یک خلا:

در حال حاضر به دلیل مشکلات تحریم ، اکسچنج های بزرگ محدودیت هایی برای کاربران ایرانی ایجاد کرده اند و این کار را برای تریدرهای ایرانی سخت کرده و ریسک را بالا برده است. از طرفی به دلیل نبود یک سرویس کامل در ایران که پرداخت ریالی را پوشش دهد خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران همیشه با چالش روبه رو است و فعالان این حوزه که نسبت قابل توجهی است همیشه با مشکل روبه رو بوده اند.

حال راه اندازی یک سرویس از ایران که به صورت غیر متمرکز باشد راهکاری برای این مشکلات است و میتواند به یک کسب و کار پر درآمد با پتانسیل درآمد دلاری تبدیل شود.منظور از سرویس غیرمتمرکز این است که این پلتفرم دارای یک بلاکچین اختصاصی خواهد بود و سرور مرکزی نخواهد داشت.به نوعی که کاربران با اتصال به شبکه به عنوان نود فعالیت خواهند کرد.به این ترتیب امنیت شبکه به حداکثر رسیده و امکان هک و دستکاری از بین خواهد رفت.

اکسچنج ارزهای دیجیتال

سرمایه لازم:

سرمایه لازم جهت اجرای این پروژه ۱۰۰ میلیون تومان است و با این سرمایه گذاری در ۵۰ درصد پروژه سهیم خواهید شد.

تضمین اصل سرمایه:

این پروژه در رده طرح های تضمینی گروه ایده باران قرار میگیرد و سرمایه گذاران ریسک اصل سرمایه ندارند و اصل سرمایه آنان تضمین خواهد شد.

اگر علاقمند سرمایه گذاری هستید فرم زیر را پر نمایید: