عادت افراد موفق

20 عادت افراد موفق را بشناسید

20 عادت افراد موفق را بشناسید

افراد موفق عادت دارند تا همانند وارن بافِت و جِی- زِد به کامیابی و موفقیت دست یابند.

موفق ترین مردمِ دنیا، با انگیزه ترین مردم هستند. درست است؟
نه کاملا.

این انگیزه نیست که آدمی را به موفقیت می رساند، بلکه عادت و عمل به آن منجر به موفقیت می شود. قطعا موفق ترین مردمِ دنیا، شور و اشتیاق عجیبی برای انجام کارهایشان دارند، اما اشتیاقی که با عمل همراه نباشد، بی فایده است.
این عادات شما هستند که بیش از هرچیز دیگری شما را به موفقیت احتمالی نزدیک می کنند.
در مسیر موفقیت، اگر روزهایتان را با عادهایتان یکی کنید، بدون شک روزی خواهد رسید که خود را در نقطه ای که می خواستید به آن دست یابید، با کارهایی که می خواستید انجام دهید و با چیزهایی که می خواستید به دست آورید، خواهید دید.

عادت افراد موفق

عادت افراد موفق

۲۰ عادت که شما را به موفقیت و کامیابی می رسانند.

۱_ موفقیت را با پول تعریف نکنید، با شادی تعریف کنید.

اگر همیشه موفقیت را با پول تعریف کنید، مجبور خواهید شد که هر روز قیمت را بالاتر ببرید واین قیمتی است که هیچ انتهایی ندارد و هرگز به موفقیت نخواهید رسید. عادت کنید که موفقیت و شادیتان را به یک شکل ببینید.

۲_ پیش از اینکه مشغول به کار شده یا نوشتن را شروع کنید، مطالعه کنید.

خواندن یک کتاب خوب می تواند مسیر فکر و خلاقیت، یادگیری ذهنی و پایه دانشتان را ارتقا دهد. سعی کنید روزتان را با خواندن ۳۰ دقیقه از یک کتاب شروع کنید.

۳_ هر روز صبح سر یک ساعت معین از خواب بیدار شوید.

با داشتن خوابی منظم و راحت، می توانید انرژی بیشتری برای انجام کار در طول روز به دست آورید.

۴_ همیشه کارهای مورد نظرتان را به اتمام برسانید.

عادت کنید کاری را ناقص باقی نگذارید، یعنی آنچه را که می خواستید در شروع روز انجام دهید نصفه نیمه رها نکنید. نباید به سادگی از انجام کارهایی طفره رویم که برای رسیدن به موفقیت شروعشان کرده ایم.

۵_ کارهایتان را طبقه بندی کنید.

یک یا دو کار وجود دارند که اول از همه باید انجام شوند. مطمئن شوید که حتما آنها را در ابتدا انجام داده اید. بقیه وظایفتان را نیز بهتر است پس از اتمام مهمترین کارهایتان انجام دهید.

۶_ دو دفترچه داشته باشید. یکی برای برنامه ریزی و دیگری برای کار.

دفتر چه دوم برای یادداشت ایده ها، افکار و اهداف بزرگ شماست. هر چیزی که نوشته شود واقعی و ملموس خواهد شد. هدف یا آرزویی که نوشته نمی شود، واقعی نخواهد بود.

۷_ همه چیز را اندازه بگیرید.

هر هدفی که در نظر میگیرید، به اندازه گیری و ارزیابی نیاز خواهند داشت. هر صفحه ای که شامل کالاهای فروخته شده باشد، به اندازه گیری نیاز دارد. اگر از هر چیزی که می خواهید انجام دهید لیستی تهیه کنید، دقیقا می دانید که چه کاری را باید انجام دهید و چه کاری را نباید.

۸_ ۹۰ دقیقه جلسات کاری داشته باشید.

عده ای کمی از مردم، واقعا تا آن اندازه که می گویند کار می کنند. وقتتان را بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید کافی است، در نظر بگیرید. در فیس بوک، توییتر و وب سایت های دیگری گشت و گذار کنید. برای جلسات خود زمان تعیین کنید. از کرونومتر استفاده کنید. ۹۰ دقیقه روی کارتان تمرکز کنید و استراحت کوتاهی داشته باشید و پس از آن دوباره تمرکز کرده و سخت کار کنید.

۹_ استراحتی فعالانه داشته باشید.

یک استراحت کاری کوتاه، تجربه کاریتان را افزایش خواهد داد. بنابراین، فعالیتهایی انجام دهید که خون بیشتری در بدن پمپاژ می کند و ذهنتان را به همان خوبی که اول صبح شروع به کار کرده بودید، به کار می اندازد.

۱۰_  صبح زود از خواب بیدار شوید.

تعداد افراد موفقی که قبل از دیگران از خواب بیدار می شوند، زیاد نیست. این موضوع تصادفی نیست. هر روز هفته را  قبل از ساعت ۶ صبح از خواب بیدار شوید و روزتان را با رویایتان آغاز کنید.

۱۱_ خانوادتان را در ارجحیت قرار دهید.

موفقیت بدون خانواده به دست نمی آید. اگرچه که یک خانواده، به سادگی افراد و دوستانش  را دوست می دارد. اگر می خواهید به موفقیت دست یابید، لازم است که برای اهداف بزرگتری تلاش کنید و صرفا به انگیزتان توجه نکنید.

۱۲_ سخت تر از رقبایتان کار کنید.

اگر سخت کوش تر از دیگران باشید، هیچ گاه موفقیت را از دست نخواهید داد. آن را پیدا کنید و از رسیدن به آن لذت ببرید.

۱۳_ از یک تخته استفاده کنید.

اهدافتان را طوری که قابل دید و نزدیک به هم باشند بر روی یک تخته سفید بزرگ بنویسید.

۱۴_ رویاهایتان را با دیگران در میان بگذارید.

عادت کنید با اشخاصی که رویاهایی شبیه به آرزوهای شما دارند صحبت کنید. اگر چه که شباهت، عظمت اهداف و جسور بودن برنامه هایتان را می رساند. ناپلئون هیل رابطه ی ” مغز متفکر” را ابداع کرده است و این رابطه یکی از مهمترین عوامل موفقیت شما خواهد بود.

۱۵_ فقط خودتان را با افراد موفق ( احاطه کنید) مشغول کنید.

جمله بالا به این معنا ست که افراد هالو و پپه که شما را از کارتان دور می کنند و آرزویتان را نابود می سازند، پیش شما جایگاهی نخواهند داشت. اگر دوستانی دارید که این کار را انجام می دهند، با آنها دمخور نشده و از آنها دور بمانید. وقتی می توانید درآینده طعم بزرگی و خوشبختی را بچشید، بودن با آنها و داشتن یک زندگی معمولی چه ارزشی خواهد داشت؟

۱۶_ سلامت بدن را حفظ کنید.

تنها با داشتن بدنی سالم می توانید ذهنی سالم داشته باشید.

۱۷_ پولتان را صرف مواردی کنید که شما را به سمت رویایتان سوق می دهد.

ماشین ها و چیزها تنها ابزاری برای تقویت ذهن شما هستند تا بر افرادی تاثیر بگذارید که در واقع اصلا در صدد تاثیر گذاشتن بر آنها نبوده اید. پولتان را تنها صرف رشد خود و پیشرفت کاری تان کنید.

۱۸_ از خود گذشتگی داشته باشید.( وقف کنید)

عادت کنید که هر چیزی که در زندگیتان دوست دارید را وقف کنید، چیزهای وقف شده شما را در رسیدن به موفقیت یاری می کنند. مسیر رسیدن خوشبختی یکی از مخارج اضافی یا حتی زندگی راحت نیست. تلاش کنید. تمرکز کنید. وقف کنید. موفق شوید.

۱۹_ ماهی یکبار به دفتر یادداشتتان نگاهی بیندازید.

وقتی چیزی را در دفتر می نویسید، افکارتان را شفاف و واضح می کنید اما این امر زمانی  قوی تر می شود که به مرور و بازنگری آن عادت کنید.

۲۰_ سه  چیز که هر روز خدا را برای داشتن آن شکر می کنید ،یادداشت کنید.

اگر به دیده ی مثبت نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که موفقیت اغلب در نزدیکی ماست. مطالعات زیادی نشان داده اند که افراد شاد به مراتب بیشتر ازافراد بدبین و ناراحت به موفقیت دست می یابند. این عادت که با سخت کوشی  همراه است به سادگی درست کردن دستور العملی برای رسیدن به موفقیت می باشد. این مورد نیز عاملی موثر خواهد بود. اگر شخصی سخت کوش، پویا، موفق و شاد هستید، پس حتما به موفقیت دست خواهید یافت. با تغییر عادات به موفقیتی اجتناب ناپذیر دست پیدا کنید.

نویسنده : چاد هوس – سپتامبر ۲۰۱۳

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *