photo 2018 03 09 21 53 16 180x180 - گفتگوی ایده باران : ایده هایی برای بحران غذا در آینده

گفتگوی ایده باران : ایده هایی برای بحران غذا در آینده

گفتگوی ایده باران : ایده هایی برای بحران غذا در آینده

توفان فکری ایده باران

 

در ایده باران در کنار ایده هایی که در زمان حال میتوان پیاده سازی کرد یک توجه ویژه هم به آینده داریم.به تکنولوژی های آینده ، به مشکلاتی که در آینده وجود خواهند داشت و راهکارهایی که میتوان داد.

یکی از این مشکلات در آینده مشکل غذاست…

جمعیت شناسان تخمین می‌زنند که در زمان میلاد مسیح، حدود ۵۰ میلیون نفر در کره زمین زندگی می‌کرده‌اند. اما ۱۹ قرن بعد و طی سال های ۱۹۲۵ تا ۱۹۷۶ جمعیت زمین به حدود چهار میلیارد نفر رسید. این رقم در سال ۱۹۹۰ به پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر رسید و اکنون پس از ۱۵ سال، چند سالی است که از مرز ۷ میلیارد نفر هم گذشته است.

به طور متوسط در سال‌های اخیر در هر ۲۴ ساعت، ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت زمین افزوده شده و رقم مرگ ومیر تفاوت نسبتاً زیادی با رقم تولد داشته است. پیشرفت علم پزشکی باعث شده تا امید به زندگی در بین مردم جهان افزایش پیدا کند و اکثر مردم عمری طولانی‌تر داشته باشند.

 

اگر جمعیت کره زمین با همین نرخ افزایش یابد به 10 میلیارد نفر خواهد رسید. پس غذا به اندازه کافی برای همه در دسترس نخواهد بود.و این یک چالش بسیار مهم است…

این چالش مهم موضوع گفتگوی ما در اتاق فکر ایده باران خواهد بود.

در این جلسه تلگرامی به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت و ایده ها و راهکارهایی برای رفع این مشکلات را بررسی خواهیم کرد.

اعضای ویژه میتوانند در اتاق فکر در این بحث شرکت نمایند.اگر شما هم علاقمند این گفتگو هستید و میخواهید عضو ویژه شوید کافی است از طریق ربات تلگرامی ایده باران عضو ویژه شوید:

لینک ربات:

ربات ایده باران

 

 

.

2 پاسخ
  1. حسین قنبری حسن کیاده
    حسین قنبری حسن کیاده گفته:

    با سلام دوستان عزیز وهمکاران محترم در زمان بحران جهت تهیه ونگهداری غذا چند روش وراه وجود دارد تا بحران را بگذرانیم .روش اول جیره بندی ودادن سهمیه است روش دوم خشک کردن وفریز کردن غذا تا مانده گاری آن بیشتر شود تا مورد استفاده قرار گیرد

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *