بیل گیتس

گفته های بیل گیتس ثروتمند ترین مرد جهان

از آنجایی که گفتار هرکس نشانه شخصیت و طرز تفکر اوست، آشنایی با گفتار این مردان بزرگ، کمک بسیاری در شناخت آنها به ما می کند.

 

از این رو، تصمیم گرفتیم قسمتی از سخنان گران بها و تاثیر گذار بیل گیتس، ثروتمندترین مرد جهان و همچنین بنیان گذار شرکت مایکروسافت را برای شما گردهم بیاوریم. به امید اینکه این سخنان جرقه ای در ذهن شما هموطنان عزیزمان ایجاد کند و گام های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کنید.

بیل گیتس

 

 

 

اگر در كارتان موفق نیستید، پدر و مادر خود را سرزنش نكنید، از نالیدن دست بكشید و از خطاهای خود درس بگیرید.

***

دنیا برای شرافت شما اهمیتی قائل نیست. در این دنیا از شما انتظار می رود كه پیش از آن كه نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید، كار مثبتی انجام دهید.

 

***

 مشتریان ناراضی همیشه موجب نگرانی هستند. آنها در عین حال فرصت طلایی شما هستند.

***

 پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان و استخدام، كسی به شما رقم بسیار زیادی پرداخت نخواهد كرد. به همین ترتیب، پیش از آن كه بتوانید به مقام معاون ارشد، با خودرو مجهز و تلفن همراه برسید، باید برای مقام و مزایایش زحمت بكشید.

***

 بهترین كاری كه می كنم این است كه اشتیاقم را با دیگران قسمت می كنم.

***

ثروتمندترین مرد دنیا دارنده ی چیزهای ملموس نیست. نه زمین دارد، نه طلا، نه نفت، نه كارخانه، نه فعالیت صنعتی دیگر و نه ارتش و نه سپاهی. این نخستین بار در تاریخ بشر است كه ثروتمندترین مرد دنیا تنها دانش دارد و بس.

***

یكی از دارایی‌های شركت ما، “پندار آدمی” است. اگر شما همه‌ی ساختمان‌ها و زمین‌ها و انبار لوازم سخت‌افزار و سایر لوازم گرانبهای دیگر و هر آنچه لمس كردنی باشد را از ما بگیرید، هیچ پیشامدی برای ما رخ نخواهد داد؛ چرا كه ارزش شركت ما به نیروی اندیشه‌ی آدمی بستگی دارد و دیگر هیچ!

***

 در زندگی، همه چیز دادگرانه نیست؛ بهتر است با این حقیقت كنار بیایید.

***

هر گاه خبرهای بد را به عنوان یك نیاز به تغییر و نه یك خبر منفی پذیرفتید، شما از آن شكست نخورده اید، بلكه چیزهای تازه ای از آن آموخته اید.

***

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *