جف بزوس موسس آمازون

کسانی که با کسب و کار اینترنتی میلیاردر شدند قسمت دوم

با بررسی دو کمپانی بزرگ در زمینه کسب و کار اینترنتی یعنی گوگل و فیس بوک,مطلب بررسی میلیاردرهای کسب و کار اینترنتی را آغاز کردیم.در مجموعه به بررسی چهار کسب و کار می پردازیم که در ادامه بلومبرگ و آمازون معرفی می شوند.برای مطالعه بخش اول به لینک زیر مراجعه نمایید:

کسانی که با کسب و کار اینترنتی میلیاردر شدند قسمت اول

 

خوب به ادامه بررسی و معرفی کوتاه این افراد و کسب و کار اینترنتی آنان می رویم.

 

بلومبرگ

این یک اصل مهم است که ما همیشه باید به سراغ ارائه خدمات و کالایی برویم که مردم به آن نیاز دارند…به خصوص در یک کسب و کار اینترنتی که شاکله و ساختار آن کاملا با یک کسب و کار فیزیکی متفاوت است.

مایکل بلومبرگ به عنوان تاجر وال استریت در سال ۱۹۷۰ کار می کرد. مایکل سریعا به اطلاعات مالی شرکت ها پی برد و تمایل پیدا کرد در این زمینه فعالیت داشته باشد. بلومبرگ یک تجارتی را راه اندازی کرد که اطلاعات مالی مهم را با سرعت از طریق پایانه های کامپیوترهای شخصی ارائه می داد. بلومبرگ سالیانه بالای ۸میلیارد دلار درآمد دارد. در حال حاضر یکی از قدرتمندترین رسانه ها و شرکت های اطلاعات مالی در دنیا می باشد. دارایی خالص بلومبرگ تقریبا ۳۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

بلومبرگ

آمازون

لوگوی ساده آن با یک کمان از حرف a به z همه چیز را نشان می دهد.آنها همه چیز ارائه می دهند.نگاهی به سایت آمازون و بررسی بخش بخش آن این امر را کاملا نشان می دهد.در اکثر جستجوهای خرید هم می توان نتایجی از آمازون را در رتبه های بالای نتایج دید.

جف بزوس در اوایل ۱۹۹۰ در شرکت وال استریت کار می کرد که کم کم مصمم شد تا شرکت خودش را راه اندازی کند. سرانجام او ایده ی کتاب فروشی آنلاین را ثبت کرد. امروزه آمازون هرچیزی را می فروشد ازجمله کتاب ها، مبلمان، ابزار و حتی نوشیدنی ها. ارزشش حدود ۲۰۰ میلیارد دلار به همراه ۸۸ میلیارد دلار فروش سالیانه می باشد. دارایی خالص بزوس هم بالای ۳۸ میلیارد دلار تخمین زده شده.

جف بزوس موسس آمازون

سعی کردیم چند کسب و کار اینترنتی موفق را بررسی نماییم تا نشان دهیم این زمینه پتانسیل بسیار مناسبی برای فعالیت دارد به شرطی که اصولی و با هدف و ایده ناب وارد این وادی شویم.

 

سهم شما از این بازار میلیاردی چقدر است؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *