گوشی بلاک چین

هواوی و گوشی موبایل مبتنی بر بلاک چین

گوشی بلاک چین

هواوی و گوشی موبایل مبتنی بر بلاک چین

بالا گرفتن تب بلاک چین و ایجاد یک موج در این حوزه باعث شکل گیری ایده های ناب در جهان میشود.بسیاری از شرکت های فناوری فرصت های موجود را به خوبی شناسایی کرده و اقدام به اجرای طرح های جالب در این بستر می کنند.
بلاک چین صرفا محدود به حوزه نرم افزاری نیست و حتی میتوان در زمینه سخت افزار هم ایده های جالبی پیاده سازی کرد.

یکی از این ایده های جالب که اخیرا خبر آن منتشر شده است گوشی موبایل در بستر بلاکچین است.
کمپانی هواوی در تلاش است با همکاری سیرین لبز (Sirin Labs) اولین گوشی مبتنی بر بلاکچین دنیا را بسازد. قرار است هواوی از سیستم‌عامل کمپانی سیرین لبز روی این گوشی مبتنی بر بلاک چین در کنار سیستم‌عامل اندروید بهره ببرد؛ بنابراین این گوشی قادر است در کنار اجرای برنامه‌های مربوط به بلاک چین، برنامه‌های اندرویدی را هم اجرا کند. به‌این‌ترتیب کمپانی هواوی، سومین برند قدرتمند دنیا در حوزه تولید گوشی هوشمند، سازنده اولین گوشی مبتنی بر بلاک چین در دنیا خواهد بود.
ایده ساخت این گوشی به سال 2017 برمی‌گردد که سیرین لبز در حال توسعه این نمونه گوشی‌های بود و قیمتی حدود 1000 دلار را برای آن‌ها در نظر گرفته بود. این گوشی‌ها از سیستم‌عاملی مخصوص که قادر است برنامه‌های بلاکچین همچون دسترسی امن به کیف پول ارز رمزپایه و تبادلات امن را اجرا کند، بهره می‌بردند.
اگرچه صحبت‌های زیادی از گوشه و کنارها درباره همکاری هواوی و سیرین لبز برای تولید گوشی هوشمند مبتنی بر بلاکچین به گوشی می‌رسد و تقریباً دو ماه از مذاکرات آن‌ها می‌گذرد اما هنوز به‌صورت رسمی هیچ قراردادی بین این دو شرکت بسته نشده است.

برای مطالعه مطالب مفید دیگر به لینک های زیر مراجعه کنید:

 

بلاک چین چیست؟

 

ICO (آی سی او ) و عرضه اولیه سکه چیست؟

 

بسته ایده های بلاک چین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *