سئو

نقش سئو در کسب و کار اینترنتی

یک سوال مهم:

دو حالت زیر را در نظر بگیرید.

اول حضور شما در لینک 1 گوگل در کلمه خرید لباس

دوم تبلیغات گسترده در 20 سایت پربازدید ایرانی

به نظر شما کدام حالت با موفقیت روبه رو میشود؟

من که گزینه اول را انتخاب می کنم.این سایت ها هر چقدر هم بازدید کننده داشته باشند مگر چند صد هزار نفر آنها را می شناسند؟در مقابل گوگل را در نظر بگیرید که تقریبا هر کس از وب استفاده کند سراغ ان می رود و شمار استفاده کنندگان آن میلیونی است.

امروزه سئو نقش بسیار مهمی در پیشرفت کسب و کار های اینترنتی دارد.

دوستان در نمونه های کسب و کار اینترنتی، فروشگاه های الکترونیکی حرف اول را میزنند زیرا در این فروشگاه ها صاحبان آن ها به طور مستقیم میتوانند با مشتریان در ارتباط بوده و موفقیت های زیادی کسب کنند.اما آیا بدون سئو و تنظیمات آن این وب مستران میتوانند کسب و کار خود را شروع کرده و رونق دهند؟

سئو

برای پاسخ به این پرسش باید گفت که دوستان عزیز اگر شرکتی کوچک و یا یک وب سایت و فروشگاهی که با سرمایه اندک ساخته شده است دارید، بدانید که بدون سئو هرگز نخواهید توانست ادامه کار خود و کسب و کار خود را تضمین کنید. زیرا اگر فروشگاه خود را به خوبی سئو کنید، حداقل 50 درصد بازدیدکنندگان شما از طریق موتورهای جستجو به وب سایت شما سرازیر خواهد شد و دیگر نیاز نیست ماهیانه هزینه های هنگفتی برای تبلیغات به وب سایت های دیگر و فروشگاه هایی که از نظر سئو از شما قوی تر هستند پرداخت کنید. اما اگر یک شرکت بین المللی و بسیار معروف دارید شاید بتوانید از سئو وب سایت خود صرف نظر کنید! زیرا برند شما اشناست

برای روشن شدن این موضوع فرض کنیم که یک فروشگاه معروف و بین المللی مانند eBay.com روزی تصمیم بگیرد که دیگر در نتایج جستجوی گوگل و یاهو ظاهر نشود.طبق اطلاعات موجود در وب سایت الکسا، موتور جستجوی گوگل 15 درصد، و موتور جستجوی یاهو 5 درصد از کل ترافیک سایت eBay را ایجاد می کنند. به عبارتی همین تصمیم ساده باعث خواهد شد که این فروشگاه آنلاین حدود 20 درصد از بازدیدکنندگان و به عبارتی 20 درصد از درآمد خود را از دست بدهد.این رقم یعنی میلیارد ها دلار از درآمد این فروشگاه و این یعنی شکست محض.

پس میتوان نتیجه گرفت که در هر شرایطی بهتر است از این اتفاق جلوگیری کنید و همچنان با قدرت به سئو وب سایت خود ادامه دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *