ناپلئون هیل

مراحل ثروتمند شدن از نظر ناپلئون هیل

ناپلئون هیل

کتاب های بسیاری در زمینه موفقیت و کسب ثروت نوشته شده است اما در این بین کتابی است که در سال ۱۹۳۷ نگارش شد و هنوز هم سر زبان هاست.کتابی که بسیاری از کارآفرینان و مدیران کسب و کار های بزرگ توصیه می کنند که یک بار مطالعه شود.

این کتاب که ناپلئون هیل با نام فکر کنید و ثروتمند شوید منتشر کرد نکات بسیار مهمی در زمینه موفقیت مالی ارائه داده است.

ناپلئون هیل 6 گام برای موفقیت مالی برشمرده است و طبق گفته وی:

با آروز کردن ثروتمند نمی شوید، اما چیزی که فرد را پولدار می کند اشتیاق و میل شدید پولدار شدن و تفکر دائمی به آن، سپس برنامه ریزی راه و روشی برای پولدار شدن، و در نهایت پیگیری این برنامه با حداکثر پشتکار طوری که شکست برایش بی معنی باشد.

در این مطلب می خواهیم به بررسی شش گام اساسی در مسیر موفقیت مالی بپردازیم.که توسط ناپلئون هیل اراده شده اند.

اول.

در ذهنتان میزان پولی را که آرزو دارید داشته باشید مشخص کنید. کافی نیست که بگویید ” من پول فراوانی می خواهم.” میزان دقیق را مشخص کنید. ( دلایل روانی برای این منظور وجود دارد).

دوم.

تعیین کنید در ازای رسیدن به این مبلغ پول، قصد دارید چه چیزی بدهید. ( چنین واقعیتی که می گوید ” چیزی برای هیچ ” وجود ندارد.)

سوم.

تاریخ دقیقی برای رسیدن به مبلغ مورد نظر تان تعیین و یادداشت کنید.

چهارم.

طرح و برنامه مشخصی برای دستیابی به مبلغ مورد نظرتان بریزید، و در یک آن ، آماده باشید یا نباشید، کارتان را عملاً شروع کنید و طرحتان را اجرا کنید.

پنجم.

جمله واضح و روشنی بنویسید از مبلغ پولی که می خواهید بدست آورید و محدوه زمانی لازم برای دستیابی به آن مبلغ را تعیین کنید، بنویسید در ازایش چه چیزی می دهید، و بطور واضح نحوه به انجام رساندن طرح تان را تشریح کنید.

ششم.

نوشته تان را با صدای بلند بخوانید، دوبار در روز، یک بار قبل از خواب شبانه، و یک بار بعد از بیداری صبح. همچنانکه می خوانید، ببینید و احساس کنید و این باور را در خود ایجاد کنید که در آن موقعیت قرار دارید.

به نظر ابتدایی می رسد، ولی اگر با هر یک از دیگر طرحهای راهنمای پولدار شدن مقایسه کنید، دقیقاً همین گامها را مشاهده می کنید. آنها فقط با جار و جنجال و هیاهوی بیشتری همراه هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *