جاده هایی که خودرو ها را شارژ می کند

جاده هایی که خودرو ها را شارژ می کند

خودروهای برقی به سرعت در حال رشد هستند و شرکتی مثل تسلا مدام از نوآوری های جدید خود رونمایی می کند.در این بین با توسعه این خودروها مواردی جانبی هم نیاز به توسعه دارند.از تجهیزات خاص برای این خودروها گرفته تا مساله ای به نام شارژ خودروها.

در شرایط که بیشتر بر روی سرعت و زمان شارژ کامل خودروها مطالبی منتشر شده است و به نظر بیشتر تمرکز بر این موضوع معطوف است شاهد یک تکنولوژی جدید و جالب هستیم.

جاده هایی که خودرو ها را شارژ می کند

جاده هایی که خودرو ها را شارژ می کند

تصور كنيد روزي برسد كه هرگز مجبور به بنزين زدن نباشيد. اين دقيقا همان چيزي است كه بزرگراه ها در انگلستان قصد اجراي اين برنامه براي رانندگان خودرو هاي برقي را دارند. اتومبيل ها پس از مجهز شدن به فناوري وايرلس در جاده هايي با تجهيزات توليد ميدان الكترومغناطيسي در زير آن ها به حركت و در عين حال شارژ خودرو مي پردازند. قبل از تعميم آن به همه جاده هاي كشور اين طرح به طور آزمايشي به مدت 18 ماه اجرا خواهد شد. اين اولين بار نيست كه فناوري فوق پياده مي شود. شهر “گومي” در كره جنوبي شاهد ساخت يك مسير 12 كيلومتري بود كه به يك سري اتوبوس هاي خاص اجازه شارژ شدن با فناوري مشابه را مي داد.

فناوري هاي پيشرفته در خودرو ها به سرعت در حال رشد هستند. با توسعه اين تكنولوژي گاز هاي گلخانه اي توليدي نيز به حداقل مي رسند. اجراي آزمايشي طرح فوق در انگلستان به ايجاد يك شبكه جاده اي سبز تر در اين كشور و گشايش فرصت هاي تازه براي كسب و كار هاي حمل كننده كالاها در سرتاسر انگلستان كمك مي كند.

جاده هایی که خودرو ها را شارژ می کند

 

كابل هاي برق در زير جاده به منظور ايجاد ميدان الكترومغناطيسي دفن شده اند. اين كابل ها توسط يك سيم پيچ داخل خودرو برق را توليد مي كنند.
دولت انگليس پيش از اين متعهد شده است تا در پنج سال آينده با تخصيص 770 ميليون دلار به اين طرح، انگلستان را در مسير پياده سازي اين فناوري در جهان پيش بيندازد.

جاده هایی که خودرو ها را شارژ می کند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *