کسب و کار اینترنتی ebay

بیستمین سالگرد تاسیس کسب و کار اینترنتی ebay

به بهانه ورود کسب کار اینترنتی ebay به دهه سوم فعالیت خود می خواهیم مجددا این مجموعه بزرگ و وسوسه انگیز را بررسی کنیم.همه چیز از یک ایده ساده آغاز شد و با یک دامین و فضایی کوچک در وب,پیر امیدیار کسب و کار خود را آغاز کرد.

پرتالی که پیر امید یار pierre omidyar، جوان کارآفرین و جاه طلب ایرانی آمریکایی در آخرین دهه قرن بیستم میلادی، طراحی و راه اندازی کرد، تبدیل به یکی از خلاق‌ترین و نوآورترین ایده‌های سرزمین دیجیتال شد. پیر، با همکاری همسرش، همان راهی رفت که جف بروس با همسر فعالش بر روی آمازون دات کام رفت.

ای بی دات کام، مدل‌های کسب و کار متنوع و جالبی دارد که در بستر ظرفیت‌های قوی آی تی و ساختار برنامه نویسی و برنامه ریزی تخصصی آن، سبب شده است تا در میان ده‌ها میلیون پرتال اینترنت، بتواند رتبه تک رقمی را کسب کند.

کسب و کار اینترنتی ebay

پیر یک محیط حراجی آنلاین ایجاد کرده است و به نوعی پرچم‌دار تجارت الکترونیک در سراسر جهان محسوب می‌شود. مشتری‌ها می‌توانند از طریق یکی از سایت‌های بین‌المللی شرکت ای بی و یا نمونه‌های موجود در کشور خود اقدام به معامله کنند.

این کسب و کار اینترنتی دلایل بسیاری برای موفقیت خود دارد اما مدیر عامل آن اصلی ترین مورد را این چنین بیان می کند:

یکی از عوامل کلیدی رشد ای بی پیاده سازی روش‌هایی برای ترویج تجارت شفاف و امن و قابل دسترس در هر مکان برای هر فردی بوده است. پی پال، سیستم پرداخت آنلاین اساس محیط معامله ای این شرکت بوده است.

مطالعه دست آوردهای ebay و کسب و کار های اینترنتی دیگر وسوسه انگیز است اما نباید فراموش کنیم که این شرکت ها مسیر پرفرازو نشیبی را پیموده اند و با ممارست و تلاش خود به جایگاه فعلی رسیده اند.

کسب و کار هایی مانند amazon,alibaba و ebay.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *