chris-dixon

بزرگان کسب و کار: کریس دیکسون

در ادامه معرفی کارآفرینان و صاحبان کسب و کار  این بار با معرفی کریس دیکسون با شما خواهیم بود.chris-dixon

«اگر هر روز مورد مخالفت قرار نمی گیرید، اهدافتان به اندازه کافی بلندپروازانه نیست.»

کریس دیکسون کارآفرین سریالی اینترنتی و سرمایه‌گذار آمریکایی است. او مؤسس و مدیر سابق وب سایت Hunch و شریک تجاری صندوق خطرپذیر معروف و بزرگ ۴ میلیارد دلاری Andreessen Horowitz است. او لیسانس و فوق‌لیسانس خود را در رشته فلسفه از دانشگاه کلمبیا گرفت و سپس MBA خود را از مدرسه کسب‌وکار هاروارد دریافت کرد.

دیکسون که هم یک کارآفرین موفق و هم سرمایه‌گذاری مثال زدنی است از سن ۸ سالگی برنامه‌نویسی را آغاز کرد و یکی از مؤسسین استارتاپ رتبه‌بندی امنیت وب سایت به نام SiteAdvisor بود که در سال ۲۰۰۶ توسط McAfee خریداری شد. دیکسون همچنین استارتاپ Hunch را در مورد ارائه پیشنهادهای شخص سازی شده به افراد تأسیس کرد که سال قبل به قیمت ۸۰ میلیون دلار توسط eBay خریده شد. دیکسون که تا الآن نیز در eBay کار می‌کند به این شرکت کمک کرد تا با استفاده از Hunch شخصی سازی را وارد eBay کند.

کریس دیکسون همچنین در بیش از ۵۰ استارتاپ شامل:

Hipmunk, Foursquare, Kickstarter, Stripe, Pinterest, Dropbox, Codecademy, Stack Overflow, Bloomreach, Optimizely, Trialpay, OMGPOP, Skype

نقش فرشته سرمایه‌گذار یا Angel Investor را داشته است و یک صندوق سرمایه‌گذاری شتاب‌دهنده به نام Founder Collective را نیز تأسیس کرد و با پول آن در استارتاپ‌هایی نظیر MakerBot, Ifttt, Milo, Betaworks, Groupme, Buzzfeed هم سرمایه‌گذاری نمود. دیکسون در صحنه تکنولوژی نیویورک نیز همیشه نقش یک رهبر را بازی کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *