photo 2017 09 21 08 30 27 180x180 - بررسی یک ایده ساده در زمینه زباله

بررسی یک ایده ساده در زمینه زباله

بررسی یک ایده ساده در زمینه زباله

 

زباله طلای کثیف! این صرفا یک شعار نیست بلکه واقعا از این مورد می توان برای کسب و کار استفاده کرد و به ایده های ناب رسید. بررسی نمونه های موفق داخلی در چند سال اخیر هم نشان میدهد که حوزه زباله پتانسیل بالایی دارد و میتوان در این زمینه وارد شد و کسب و کار جدید راه اندازی کرد. برای مثال کود کمپوست که با یک خلاقیت توانست مبتکرش را به ثروت برساند.

از این پس سعی خواهیم کرد به صورت دوره ای طرح هایی در زمینه زباله را با هم بررسی نماییم.و در اتاق فکر هم این موضوع را مطرح کنیم تا بتوانیم به پروژه هایی ناب برسیم.

وقتی صحبت از زباله میکنیم یک مورد بسیار حائز اهمیت است و آن هم تفکیک زباله است.بنابراین بهتر است تمرکز خود را بر روی این موضوع معطوف نماییم.

photo_2017-09-21_08-30-27

یک طرح ساده که در استرالیا پیاده سازی شده است دستگاهی است ک به ازای دریافت زباله های خاص پاداش هایی به افراد میدهد.

فرض کنید به دستگاهی نزدیک شوید و بطری نوشیدنی خود را داخل آن بیندازید و در مقابل این دستگاه به شما بلیط سینما جایزه دهد! جالب است نه؟

خدمات میتواند متنوع باشد.برای مثال بن خرید از رستوران و فروشگاه ، جایزه فیزیکی خاص مثلا یک محصول ، بلیت استخر و … حتی با یک مدل تجاری خاص میتوان پول نیز به کاربران پرداخت کرد!

خوب شما باید چه کاری انجام بدید؟

حقیقتا من زیاد تمایل ندارم حجم مطلب را بالا ببرم چون بیشتر راغبم عکس ها سخن بگویند و شما هم خودتان ذهنتان را درگیر مساله کنید. و این نکته را در نظر بگیرید که این ایده برای تحریک ذهن شماست تا بر اساس آن به ایده جدیدی برسید. پس شما هم روی این موضوع زوم کنید که برای زباله چه ایده ای میتوان داد؟ سپس طرح امروز را بررسی کنید و الگو قرار دهید. سعی کنید به ایده های جدیدی برسید و موارد را یادداشت نمایید.

 

برای همکاری در اجرای طرح ها هم میتوانید با ایده باران در تماس باشید.

در ضمن برای بحث در مورد پروژه ها نیز در کانال ایده باران عضو شوید:

https://t.me/ideabaran

2 پاسخ
  • شیما
   شیما گفته:

   با سلام، توی ایران حتی سطل زباله به تفکیک زباله نداریم چه برسه به اینکه بخوایم دستگاهش رو تولید کنیم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *