ایده سامسونگ

ایده سامسونگ برای افزایش امنیت جاده ها

ایده سامسونگ برای افزایش امنیت جاده ها

 ایده سامسونگ

شرکت کره ای سامسونگ طرح جدیدی با نام «کامیون امن» ارائه کرده است که به کاهش خطرات هنگام سبقت گرفتن از کامیون ها کمک می کند.

این طرح بسیار ساده است و تنها با کمک یک دوربین بی سیم تصاویر جلوی کامیون را به مانیتوری در عقب تریلر منتقل می کند تا رانندگان دیگر بتوانند از دید کافی برای سبقت گرفتن از کامیون برخوردار شوند.

 

در سال 2009، خانه طراحي روسي “Art Lebedev” ايده يك شيء شفاف را براي بهبود امنيت جاده ها عرضه كرد. اين ايده به طرز قابل توجهي ساده بود: با قرار دادن يك دوربين جلوي يك كاميون بزرگ و در حال حركت با سرعت كم، در پي برقراري ارتباط ميان آن و نمايشگرهاي ويدئويي پشت كاميون، به رانندگان امن بودن يا نا امن بودن سبقت از ماشين بزرگ جلويي اطلاع داده مي شود. سامسونگ حالا با يك كاميون جديد نمونه اين ايده را اجرا مي كند. با استفاده از نمايشگر هاي فراوان خود در فضاي بيرون، اين شركت كره اي يك ديوار ويدئويي شامل چهار نمايشگر را پشت يك كاميون ساخته است كه تصاوير ويدئويي ضبط شده به وسيله يك دوربين وايرلس واقع در جلوي آن را ارسال مي كند.

به گفته سامسونگ، اين شركت در حال حاضر بر روي تصويب قانون (به اصطلاح كامیون ايمني) خود كار مي كند. در هر صورت ظاهرا پياده سازي اين ايده در ابعاد بزرگ از لحاظ اقتصادي به صرفه نيست. دوربين شايد ارزان و نصب آن به اندازه كافي ساده باشد، اما تخصيص چهار نمايشگر به هر كاميون يك نوع سرمايه گزاري كلان براي هر شركت حمل و نقلي به شمار مي رود كه قصد انجام اين كار را دارد، به خصوص آن كه انجام چنين فعاليتي منجر به كسب هيج گونه سود مالي مستقيم نمي شود. نكته جالب اين كه سامسونگ هنوز در حال مديريت براي غلبه بر چالش هاي فني (نظير تابش نور خورشيد) در راه تحقق اين ايده قابل ستايش است.

يك راه حل واقع بينانه تر به منظور ارتقاي سطح اطلاعات حين رانندگي با بهره برداري از سيستم هاي ارتباط خودرو به خودرو (V2V) است كه انتظار مي رود سال آينده در خودرو هاي داخل آمريكا ديده شود. به وسيله اين شكل از اطلاعات شبكه اي، خودروي شما ضمن انتقال يك سري داده هاي اطلاعاتي درباره جايگاه، مسير و سرعت خود به ديگر اتومبيل هاي در حال حركت اطرافش، اطلاعت مشابه را نيز از آن ها دريافت مي كند. به اين ترتيب مي توان درباره سبك رانندگي نامطمئن ديگران هشدار داد يا قبل از تلاش ساير رانندگان براي انجام واكنش در برابر يك تصادف، آن ها را از وقوعش آگاه كرد. به اين ترتيب، V2V كاري فراتر از ارائه يك تصوير به روش كاميون ايمني سامسونگ را برايتان انجام خواهد داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *