افراد موفق

50 برتری افراد موفق نسبت به سایرین

50 برتری افراد موفق نسبت به سایرین

۰
ra4 1800 - 50 برتری افراد موفق نسبت به سایرین

افراد موفق

۱. آنان بدنبال فرصت ها میباشند و فرصت ها را می یابند در حالی که بقیه از کنار انها بی تفاوت می گذرند.

۲. افراد موفق از مشکلات درس می گیرند در حالی که بقیه زود ناامید می شوند.

۳. افراد موفق همیشه بدنبال راه حل میباشند.

۴٫ افراد کوشا به صورت آگاهانه وبرنامه ریزی شده جهت خود تولید موفقیت می کنند در حالی که دیگران به این امید می نشینند که موفقیت به سراغشان بیاید.

۵. افراد موفق نظیر بقیه با شک و دو دلی و ترس مواجه می شوند ولی اجازه نمی دهند شک و دو دلی آنان را احاطه ویا بر ایشان چیره شدن کند.

۶. آنان سئوالات درستی از خود می پرسند به گونه ای که خود را در شرایط روحی و ذهنی مناسبی جهت انجام کار سودمند ، خلاق ، مثبت قرار می دهند.

۷. آنان به ندرت گله و شکایت می کنند ، زبرا شکایت کردن تنها  منجر به منفی بافی و وقفه در انجام کار سودمند می شود.

۸. افراد موفق کسی را سرزنش نمی کنند بلکه همیشه مسئولیت کارهایی که انجام می دهند و نتایج آن را به عهده می گیرند.

۹. با وجود اینکه لزوما از بقیه باهوش تر نیستند ولی همیشه راهی می یابند تا از استعداد و قدرت های خود خود نهایت استفاده را بکنند. آنان از این پتانسیل خود به بهترین شکل بهره می گیرند.

۱۰. آنان بسیار فعال ، پرکار و پرانرژی میباشند. زمانی که زیادتر مردم بیکار و یا غرق در افکار خود و یا دچار دور تسلسل شده اند بدون اینکه اقدام مثبتی انجام دهند ، افراد موفق در حال به نتیجه رساندن برنامه های خود میباشند.

۱۱. آنان افراد هم فکر و قدرتمند نظیر خود را می یابند و اهمیت کار گروهی را درک می کنند. آنان روابط خود را بر اساس اصل برد برد (یعنی هر دو طرف ارتباط سود ببرند) شکل می دهند.

۱۲. آنان جاه طلب میباشند و همیشه بهترین را می خواهند و جهت چه نمیبایست اینطور باشد؟ آنان انتخاب می کنند که به بهنرین نحو زندگی کنند به جای اینکه بنشینند تا زندگی ایشان را با خود به هر جهت ببرد.

۱۳. آنان کاملا واضح و مطمئن از خواسته های خود در زندگی آگاه میباشند. انسان های موفق در واقع زندگی مورد علاقه خود را در مقابل چشمانشان تصویر می کنند و جهت آن برنامه ریزی می کنند در حالی که بقیه به سختی صرفا نظاره گر وقایع زندگی میباشند.

۱۴٫ آنانبه جای اینکه تقلید کنند دست به کارهای نوآورانه می زنند.

۱۵. آنان کارها را به تعویق نمی اندازند و در زندگی منتظر “زمان مناسب” نمی نشینند.

۱۶. انسان های موفق در تمام طول عمر خود از هر فرصتی جهت یادگیری استفاده می کنند چه بصورت تحصیلات رسمی (آکادمیک) ، چه غیررسمی (گوش دادن ، دیدن ، خواندن ، پرسیدن ، از زندگی درس گرفتن) ویا تجربی (امتحان کردن و انجام دادن) و یا به هر سه طریق به خود آموزی می پردازند.

۱۷. آنان نیمه پر لیوان را می میانند و در عین حال کاربردی عمل می کنند و دچار غرور نمی شوند. آنان قدرت یافتن فرصت های خوب را دارند.

۱۸. آنان مستمر در حال انجام امور برنامه ریزی شده خودمیباشند و اگر روزی احساس خوبی نسبت به آنچه انجام می دهند ندارند ناامید نمی شوند و در کار خود وقفه و تعلل نمی کنند.

۱۹. آنان دست به تحولات قابل دقت و حساب شده در زندگی می زنند. تحولاتی از قبیل مالی ، احساسی ، حرفه ای و روانی

۲۰. آنان خود را با مشکلات و چالش های زندگی سریع و موثر وفق می دهند و سر خود را در برف فرو نمی برند (خود را از مشکلات پنهان نمی کنند) بلکه با آنان روبرو می شوند تا خود را بسازند.

۲۱. افراد قدرتمند منتظر سرنوشت ،تقدیر و یا شانس نیستند که آینده آنان را تعیین کند. آنان معتقد و متعهد به ساختن بهترین زندگی جهت خود میباشند.

۲۲. هرچند زیادتر انسان ها منفعل میباشند ولی انسان های قدرتمند قبل از آنکه مسئله ای پیش آید دست به کار می شوند.

۲۳. آنان بیش از بقیه یر احساسات خود مسلط میباشند. این افراد هم احساساتی مشابه ما دارند ولی بنده احساس خود نیستند.

۲۴٫ آنان در برقراری ارتباط با دیگران بسیار فعال عمل می کنند و جهت بهتر شدن آن تلاش می کنند.

۲۵. آنان جهت زندگی خود برنامه مشخصی دارند و هدفمند قدم برمی دارند تا برنامه را به هدف مبدل کنند. آنان اجازه نمی دهند اتفاقات و حوادث غیرقابل پیش میانی مسیر زندگی را تعیین کند.

۲۶. انگیزه این افراد جهت منحصر بفرد بودن به این علت است که آنان قادرند کارهایی انجام دهند که بقیه نمی توانند. آنان به انتخاب خود منحصر بفرد میباشند. تمام ما هر روز با مسائلی روبرو می شویم که احتیاج به تصمیم گیری دارد افراد موفق در این شرایط تصمیماتی می گیرند که بقیه قادر نیستند و یا به آن فکر نمی کنند.

۲۷. در حالی که زیادتر مردم به دنبال آسایش میباشند و تلاش می کنند از شرایط دشوار دوری کنند افراد قدرتمند اگاهند که قدرت کار کردن در شرایط دشوار چه نتایج و اثرات مثبتی در آینده آنان دارد.

۲۸. آنان ارزشهای قابل دقت زندگی خود را رهیافت اند و به گونه ای مسیر حرکت خود را انتخاب می کنند که این ارزشها در زندگی آنان نمودار شود.

۲۹. تعادل را در زندگی حفظ می کنند. اگرچه از نظر مالی موفق میباشند ولی می دانند که داشتن ثروت لزوما به معنای موفقیت نیست. متاسفانه ما در محیطی زتدگی می کنیم که بدست آوردن ثروت موفقیت اتلاق می شود.پول هم نظیر سایر چیزها تنها یک ابزار است. مطمئنا ثروت ابزار خوبی است ولی در نهایت تنها یک منبع جهت زندگی است.

۳۰. به اهمیت نظم و انضباط به خوبی پی برده اند و انسان های قوی میباشند. ازاینکه از مسیری بروند که بقیه نرفته اند خشنود و راضی میباشند.

۳۱. به خود مطمئن میباشند. اعتماد به نفس را به علت داشتن اموال زیاد یا اینکه با چه اشخاصی معاشرت دارند یا کجا زندگی می کنند یا چه ظاهری دارند بدست نیاورده اند.

۳۲. بخشنده و رئوف میباشند و از اینکه در موفقیت دیگران سهیم باشند شاد می شوند

۳۳. متواضع میباشند و خطاها و اشتباهات خود را می پذیرند و عذرخواهی می کنند. به قدرت های خود واقفند ولی متکبر نیستند. از درس گرفتن از دیگران لذت می برند و موفقیت اطرافیان خود را جشن می گیرند.

۳۴٫ با تغییرات به راحتی سازگاری پیدا می کنند در صورتیکه زیادتر افراد به شرایط ثابت خود خو گرفته اند و میلی به تغییر ندارند. در حالی که انسان های قدرتمند از تجربه امور جدید و ناآشنا استقبال می کنند.

۳۵. همیشه از نظر فیزیکی در حالت خوبی میباشند و تمیبایست به اشتباه فکر کرد که نظیر قهرمانان المپیک و یا افرادی که همیشه در فکر ظاهر خود میباشند به موقعیتیت فیزیکی خود دقت می کنند. بلکه می دانند فیزیک بدنی خوب هم در کارایی و هم سلامتی انسان اثر بسبار قابل دقتی دارد و به این علت به جای دقت بیش از اندازه به ظاهر به سلامت انچه که هر روز با آن زندگی می کنند یعنی بدن خود همیشه دقت دارند.

۳۶. موتور عظمت دارند زیاد کار می کنند و زود خسته نمی شوند.

۳۷. در شرایط دشوار انعطاف پذیرند. وقتی اکثر افراد دست از کار کشیده اند آنان جدید گرم شده اند.

۳۸. نسبت به انتقادها واکنش مثبت نشان می دهند واز آن استقبال می کنند.

۳۹. با مردمی که کارهای منفی انجام می دهند معاشرت نمی کنند.

۴۰. وقت و انرژی احساسی خود را صرف اموری که برآنان کنترلی ندارند نمی کنند.

۴۱. از اینکه در خلاف جهت رودخانه شنا کنند و دست به کارهایی بزنند که اکثر افراد نمی زنند احساس رضایت می کنند. تلاش نمی کنند با جلب رضایت وتایید گرفتن از دیگران خود را خشنود کنند.

۴۲. از اینکه وقت زیادی را به تنهایی سر کنند بیش از بقیه لذت می برند.

۴۳. ازخود انتظار بالایی دارند که در نتیجه میبایست متعهدتر ، پرتلاش تر وبا اخلاق کاری بهترعمل کنند و در نهایت نتایج بهتری بدست آورند.

۴۴٫ شکست را توجیه نمی کنند درحالی که اکثر مردم در مورد سن خود ، کمردرد ، وقت نداشتن ، عوامل ژنتیکی ضعیف ، شانس بدی که دارند ، رئیس بد و اینکه فرصت های خوبی جهت پیشرفت ندارند یعنی تمام دلایل ضروری جهت شکست مصرف صحبت می کنند افراد کوشا علیرغم تمام مشکلات تنها به موفقیت فکر می کنند.

۴۵. آنان می توانند هر موقعیت که بخواهند با خیال آسوده از چیزهایی که در زندگی دارند لذت ببرند.

۴۶. کاری که انجام می دهند هوبتشان نیست ، شغلشان است.شغل آنان نشانگر این نیست که آنها  چه شخصیتی دارند تنها قدرت است که دارا میباشند.

۴۷. زیادتر به اموری که قابل دقت و موثر میباشند علاقه نشان می دهند و نه کارهای ساده. در حالی که تمام به دنبال ساده ترین و سریع ترین راه حل ها میباشند انسان های موفق به دنبال نفس عمل و نتایج آن در بلند مدت هستنند.

۴۸. کاری را که آغاز می کنند به پایان می رسانند. به جای آنکه نظیر بقیه کارهای خود را نپایان رها کنند کار را تا انتها انجام می دهند حتی اگر شور و هیجان اولیه را نداشته باشند و تازگی کار از میان رفته باشد.

۴۹. انسان های چند بعدی ، پیچیده و جالبی میباشنده می دانند که هم روان و جسم هر آدمی اهمیت دارد و هم احساسات و معنویات. همیشه درجهت پیشرفت و سلامت تمام جنبه ها می کوشند.

۵۰. اگردرمورد چیزی می خواهند صحبت کنند فبلا ممارست می کنند. در مورد واقعیت ها صحبت می کنند و نه چیزهایی که فقط در کتاب ها نوشته شده است.

این متن به عنوان عادات زندگی و رفتارها و طرز فکر افراد موفق در مواجه با مسائل زندگی می پردازد. در واقع نگاه ظریفی دارد به طرز برخورد و دیدگاه متفاوت افراد موفق به مشکلات و یا فرصت ها و در نهایت تصمیم گیری های درست و از قبل پیش میانی شده که منجر به دست یافتن نتابج برتر و موفقیت این گونه افراد در زندگی شان می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *