موفقیت

3 نکته مهم برای رسیدن به موفقیت

ما در عصر طلایی بشر زندگی می کنیم . در هیچ برهه ای از زمان مانند امروز، برای رسیدن به آنچه که توانایی اش را دارید فرصت و امکانات وجود نداشته است .

 

برای رسیدن به موفقیت یکسری نکات ریز و مهمی در زندگی وجود دارد که باید همیشه به آنها توجه کنیم و آنها را ملکه ذهن خود قرار دهیم.
در این مطلب به سه مورد از نکات دستیابی به موفقیت می پردازیم:

تعیین هدف
بسیار هستند افرادی که در مسیری قرار گرفته‌اند و مدت‌ها مشغول انجام دادن فعالیتی خاص هستند اما به درستی نمی‌دانند دلیل‌شان از حضور در آن موقعیت چیست. چه هدفی دارند و برای رسیدن به چه مقصودی تلاش می‌کنند. اگر از آنها در مورد فعالیت‌شان سوال کنید،‌ نمی‌دانند دقیقا چه چیزی را دنبال کرده و قرار است به کجا برسند. واقیعت این است که این افراد ممکن است به صورت کوتاه مدت از انجام فعالیت‌های‌شان راضی به نظر برسند چرا که تامین‌کننده نیازهای ابتدایی‌شان است، اما همین افراد جایی در زندگی به خودشان آمده و متوجه حضورشان در مکانی می‌شوند که با وجود فعالیت‌های زیادی که انجام می‌دهند، دلیل محکم و قاطعی ندارند. تعیین هدف برای انجام هر کاری پایه‌ و اساس رسیدن به موفقیت است. زمانی‌که فرد بداند در نتیجه زحمت‌هایش قرار است به چه گنجی دست پیدا کند، مسلما انگیزه بیشتری داشته و با پشتکار بالا و روحیه قوی مسیر را ادامه می‌دهد. قبل از شروع هر کاری، هدف نهایی را تعیین کنید؛ زمانی‌که بدانید چه نتیجه‌ای در انتظارتان است،‌ محکم‌تر قدم بر می‌دارید.

what is success - 3 نکته مهم برای رسیدن به موفقیت

تسلط بر افکار خود
اگر هر فردی که سودای موفق شدن را در سر می‌پروراند به این باور برسد که تسلط بر افکار خود به جای تمرکز بر حاشیه‌ها، ده‌ها برابر روند موفق شدن را تسهیل می‌کند، تمام اتفاقات اطراف را رها کرده و تنها روی طرز فکر خودش کار می‌کند. تجربه ثابت کرده است که اگر فرد در درون خود به این باور نرسیده باشد که می‌تواند تغییر مثبتی حاصل کرده و به آن‌چه که می‌خواهد دست یابد، هر چقدر هم جریانات اطراف و حاشیه‌ها به او کمک کنند نتیجه مثبتی حاصل نمی‌شود. این در حالی است که وقتی فرد تمام حاشیه‌های اطراف را کنار گذاشته و باور خود را تقویت می‌کند، اگر همه اتفاقات بد هم دست به دست بدهند، موفقیت از آن اوست. این‌بار که هدفی را برای خود تعیین کرده و عزم‌تان را جزم کردید که موفق شوید، از همان ابتدا فکر خودتان را در محوریت قرار داده و حاشیه‌ها را هر چه که هستند رها کنید. تلاش برای تسلط بر طرز فکر خودتان نتیجه به مراتب بهتری نسبت به انرژی بر فعالیت‌های دیگران و هم سو کردن آنها با خود دارد.

اعتقاد به موفقیت
اگر فردی نسبت به موفقیت خود دچار شک و تردید باشد، ساعت‌ها، روزها و حتی سال‌ها فعالیت و رنج کار کشیدن هم، او را به نتیجه دلخواه نمی‌رساند. تا زمانی‌که این باور وجود نداشته باشد، کاری از پیش نرفته و موفقیتی حاصل نمی‌شود. تاریخ زندگی بزرگانی که امروز نام‌شان به عنوان افراد موفق همه جا مطرح است به خوبی حکایت از این دارد که آنها از همان روز ابتدایی که هدفی را برای خود کلید زده‌اند، نسبت به آینده بسیار خوش‌بین بوده و نتیجه مثبت آخر کار را تصور می‌کردند. باور هر فرد نسبت به کاری که انجام می‌دهد مهم‌ترین عاملی است که باید وجود داشته باشد. این‌بار که با خودتان قرار و مداری برای پیمودن مسیر موفقیت گذاشتید، هیچ‌ توشه‌ای جز باور و اعتقاد درونی همراه خود نبرید. همین توشه به ظاهر ساده،‌ موفقت نهایی شما را به خوبی تضمین می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *