تضمین موفقیت

15 راز طلایی جهت تضمین موفقیت

15 راز طلایی جهت تضمین موفقیت

موفقیت پدیده ای بسیار پیچیده ای است که نمی توان آن را در چندین جمله خلاصه نمود. برای رسیدن به موفقیت شما باید سخت تلاش کنید تا به اهداف خود برسید و این مستلزم ایده های بزرگ و یک اراده نامشخص می باشد تا بتوانید از عهده آن برآیید. چنانچه از هر فرد موفق و یا مربی انگیزشی در مورد چگونگی رسیدن به موفقیت سئوال بپرسید، بدون شک جواب اول آنها این است که بطور مثبت فکر کنید.
افکار مثبت کلیدی برای ایجاد رویاها و اهدافی است که می خواهید به آنها برسید. با این حال، فکر مثبت – به جای اهداف و فرآیندهای مورد نیاز برای رسیدن به آنها- بیشتر در مورد شما و توانایی های خود شما می باشد. بعضی اوقات، به دلیل ترس یا فقدان اعتماد به نفس در توانایی ها، برای رویاهایمان محدودیت هایی قائل می شویم. افکار مثبت می توانند به ما کمک کنند تا بر این چالش ها غلبه کنیم و به موفقیت برسیم. در اینجا ۱۵ تفکری که می تواند شما را به موفقیت برساند ذکر شده است:

successful mind 396x500 237x300 - 15 راز طلایی جهت تضمین موفقیت

تضمین موفقیت

۱٫ هر روز یک هدیه است

زندگی بسیار ارزشمند است ولی می تواند به نوبه خود به بدترین لحظه نیز تبدیل شود. هنگامی که شما این ایده را به ذهن خود وارد می سازید، معوق گذاردن را کنار می گذارید و تمام ایده های خود را به حرکت در می آورید. اگر شما مانند امروز زندگی کنید، آخرین روز زندگی شما بر روی این سیاره است. از اینرو، احساس تازه ای از قدردانی نسبت به همه چیز که در اطراف شما هستند به دست خواهید آورد. با پروراندن این درک در ذهن، شما شروع به برنامه ریزی به صورت پیشرفته می کنید، سخت تر کار، و عاقلانه عمل کنید. این انگیزه نهایی شما برای رسیدن به سطح بعدی از موفقیت است.

۲٫ کار کردن یک امر سخت و طاقت فرسا نیست

کار یک امر سخت و طاقت فرسا نیست که شما باید برای پول انجام دهید. این چیزی است که شما به دلیل این که آن را دوست دارید انجام می دهید و خواهان این هستید که تفاوتی را در این جهان ایجاد کنید. برخی از موفق ترین مردم به ای دلیل که مجبور بودند کار نمی کردند، بلکه کار می کردند چونکه دوست داشتند. فقط بر روی آنچه که مورد علاقه شماست کار کنید، به این ترتیب، شما مطمئن خواهید شد که سخت تر و دقیق تر کار خواهید کرد.

۳٫ موفقیت زمان بر است

موفقیت در یک بشقاب به شما تحویل داده نمی شود. این امر مستلزم زمان، تلاش و تعهد برای رسیدن به موفقیت است. متعهد بودن به اهدافتان حتی در مواجهه با چالش ها بسیار مهم است. اهمیت پشتکار را بشناسید و همیشه متعهد باقی بمانید، حتی زمانی که شرایط دشوار می شود.

۴٫ اشتیاق و علاقه همه چیز است

ایده تنها عامل ضروری برای رسیدن به موفقیت نیست. اگر شما شور و شوقی نسبت به آنچه که انجام می دهید نداشته باشید، پس مطمئن باشید آن را در دراز مدت رها می کنید. شور و اشتیاق تمایل شما را در طول دوران سخت تقویت می کند و شما را به سطحی کاملا متفاوت برای رسیدن به موفقیت می رساند. بدون شور و شوق نسبت به آنچه که انجام می دهید، دستیابی به موفقیت بسیار سخت خواهد بود.

۵٫ فردیت مهم است

شما لازم نیست که برای موفقیت خودتان، به دنبال دیگر افراد موفق باشید. فردیت یک عامل کلیدی است که اطمینان حاصل می کند که شما از کار و زندگی خود راضی هستید. از متفاوت بودن نترسید، برخی از بهترین ایده ها در ابتدا برای بسیاری از مردم عجیب می باشد. این امر مستلزم شجاعت و عزم راسخی جهت مقالبه با جامعه و امتحان کردن چیزهای جدید می باشد.

۶٫ زندگی عادی خسته کننده است

مردم عادی با انتخاب و اهداف عادی راحت هستند. با این حال، افراد موفق در پی چیزی فوق العاده ای هستند و تا زمانی که به آنها دست نیافته اند راحت نمی شوند. همیشه یک راه فراتر از آنچه که شما فکر می کنید وجود دارد و هنگامی که این را ه را پیدا کردید، هیچ چیز نمی تواند شما را از رسیدن به آن متوقف سازد.

۷٫ افکار خود را توسعه دهید

این یک استراتژی شایع از تفکر مثبت است که در حال حاضر تقریبا کلیشه شده است. با این حال، منظور از توسعه افکار این نیست که با ایده های عجیب و غریب ظاهر شوید. ایده ها باید ابتکاری و عملی باشند. ایده های خود را با دیگران با اشتراک بگذارید و در مورد آنها با صدای بلند بحث کنید، دانش را جذب کنید و با مردمی که خارج از حیطه حرفه ای شما می باشند تعامل کنید.

۸٫ استانداردهای خود را تعیین کنید

شما نباید دستاوردهای خود را بر اساس استانداردهای تعیین شده توسط دیگران اندازه گیری کنید. لحظه ای که شما بر خودتان بر اساس استانداردهای دیگران قضاوت می کنید، در واقع اجازه داده اید که آنها زندگی خودشان را به شما دیکته کنند. تلاش خودتان را به جای شخص دیگری برآورده کنید و اینگونه بقیه عمر خود را خوشحال خواهید بود.

۹٫ اگر کاری را دوست دارید، انجامش دهید

گاهی اوقات زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد کاری که دوست دارید انجام بدهید می کنید. اگر شما واقعا چیزی را دوست دارید، بدون هیچ تردیدی انجامش دهید. حتی زمانی که مطمئن نیستید که چیزی را دوست دارید یا خیر، می توانید زمانی که آن را امتحان می کنید، ارزیابی کنید که آن را دوست دارید یا خیر.

۱۰٫ همیشه زمان کافی وجود دارد

هر فردی که در این سیاره زندگی می کند،همان مقدار وقتی رادارد که هر کس دیگری در جای دیگری دارد، و هنوز هم بسیاری فکر می کنند که به اندازه کافی وقت وجود ندارد. این مشکل مربوط به وقت نیست، بلکه مربوط به این است که چگونه آن را درک و مدیریت می کنید. برنامه ای درست کنید و برای چیزهایی که شما می خواهید به آن برسید وقت مشخص کنید. افراد موفق برای پرسیدن زمان به مردم دیگر مراجعه نمی کنند تنها از آن به بهترین شکل استفاده می کنند.

۱۱٫ هیچ کس پشتیبان شما نیست

حتی با وجود بهترین تلاش های شما، نمی توانید افراد دیگر را در زندگی خودتان کنترل کنید. شما فقط استاد خودتان هستید. بر این امر تمرکز کنید که چگونه می توانید بر نتایج کارتان تاثیر بگذارید. این تقصیر شما نیست وقتی کسی شما را ناامید می کند و یا از شما پشتیبانی می کند.

۱۲٫ فرصت های بی پایان

فرصت ها هرگز از بین نمی روند. همین الان، فرصت های بی پایانی در انتظار شما می باشند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را انتخاب کنید. حتی اگر شما فرصتی را از دست دهید، همیشه یکی دیگر در انتظار شماست. منتظر یک فرصت مناسب باشید که به سوی شما آید.

۱۳٫ شکست پایان نیست

در حالی که شکست قطعا نتیجه مورد نظر نیست، اما هنوز بخشی از موفقیت شما است. بسیاری از افراد موفق در زندگی خودشان شکست خورده اند، و این یکی از دلایل اصلی است که چرا امروز موفق هستند. شکست ها را در آغوش بگیرید و از آنها یاد بگیرید. تنها زمانی که شما در طول شکست مثبت هستید می تواند شانس موفقیت آینده را افزایش دهد.

۱۴٫ یادبگیرید که بگذرید

گذشتن از یک ایده یا یک هدف می تواند بسیار دردناک باشد، به خصوص اگر زمان و تلاش بسیاری را در آن سرمایه گذاری کرده باشید. با این حال، شما باید یادبگیرید که برای موفقیت لازم است از یکسری امور گذشت. مهم نیست که چقدر ایده بزرگی بوده است یا چقدر آن هدف یا رویا مطلوب بوده است، اما چناچه امکان پذیر نباشند باید آنها را رها سازید. برای اطمینان از موفقیت، سازگار بودن با افکار خود ضروری است.

۱۵٫ همیشه می توانید تفاوتی را ایجاد کنید

بدون توجه به آنچه که شما انجام می دهید، همیشه می توانید تفاوتی را ایجاد و میراثی را پشت سر بگذارید. هیچ ایده یا کاری به اندازه کافی کوچک نیست که بی اهمیت باشد. هر کس بطور بالقوه می تواند یک اثر ماندگار را در این جها به جا بگذارد. شناخت این نوع طرز فکر همان چیزی است که مردم را قادر سازد تا در شرایط رویارویی با سختی ها همچنان مقاوم باقی بمانند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *