داف گلدمن

چهار اصل مهم برای راه اندازی و مدیریت کسب و کار

می خواهیم به بررسی 4 نکته مهم در زمینه راه اندازی و مدیریت کسب وکار بپردازیم.نکاتی که داف گلدمن موسس فروشگاه کیک های شارمی سیتی با زبانی ساده بیان کرده است.

با ایده باران همراه شوید:

 

گلدمن - چهار اصل مهم برای راه اندازی و مدیریت کسب و کار

چهار اصل مهم برای راه اندازی و مدیریت کسب و کار

غرق افکار پیچیده برای کسب و کار و ایده هایتان نشوید.

زمانی که گلدمن تفکر درباره کسب و کار خود را شروع کرد از پدرش که دارای مدرک کارشناسی ارشد کسب و کار از دانشگاه UCLA بود پرسید که چگونه فروشگاه جدید کیک خود را راه اندازی کند؟ پدرش پاسخ داد که : کیک بفروش! و کار خود را از این نقطه شروع کن. به عبارت دیگر ساده به قضیه نگاه کنید. وارد تجزیه تحلیل های فلج کننده نشوید. مشغول به کار شوید. کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. خود را ارتقاء دهید و این چرخه را تکرار کنید.

با اصول درونی خودتان زندگی کنید.

گلدمن اولین دستگاه مخلوط کن بزرگ خود را با قیمت ۲۶۰۰ دلار با پول حاصل از فروش سفارش پخت اولین کیک بی نظیر خود خریداری کرد. وی معتقد است اگر استطاعت داشتن چیزی را ندارید پس نیازی هم به آن ندارید. بسیاری از استارتاپها هزینه بسیار زیادی را برای چاپ آرم خود روی تی شرت ها و یا کوله پشتی ها صرف می­کنند در حالی که میتوان آن پول را در بانک قرار داد و یا آن را صرف مردم و یا چیزهایی کنند، که واقعاً مورد نیاز است.

همیشه بهترین چیزها را ارائه دهید.

مهم نیست که ماه گذشته محصولات و تجربه های کاری شما چقدر خوب بوده! گلدمن معتقد است که همیشه با آخرین کیکی که درست کرده است قضاوت میشود! نه تجربیات خوب ماه گذشته اش. در زمینه کاری وی، یک محصول زیر تراز محصولات همیشگی باعث ایجاد خاطره بد از مزه کیک های آن فروشگاه شده و آن کسب و کار به سرعت، شکست میخورد.

مهربان باشید.

این کار به نظر بی عقلی می­رسد ولی بسیاری از شرکت ها این مورد را اشتباه متوجه شده اند. چرا مسئول خدمات مشتریان زمانی که کسی کالایی را برمی­گرداند، آنقدر عصبانی برخورد میکند؟ چرا ارائه محصولات از طریق تلفن همراه و یا تلویزیون دشوار است؟ مهربان بودن به اعتقاد گلدمن باعث جلب احترام کارکنان و درمان کننده این رفتار عصبانی آنها میشود! ما میتوانیم فقط کمی با یکدیگر محترمانه تر برخورد کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *