چشم انداز شما برای موفقیت چیست؟

چشم انداز شما برای موفقیت چیست؟

بودن یک دانش آموز مربیگری و یک مربی زندگی برای سالیان متمادی، ایده ایجاد چشم انداز برای من تازگی ندارد. در کار ما با هم؛ مربی تیم من، تکنیک های خود را برای به دست آوردن یک چشم انداز روشن و عملی به اشتراک گذاشت. امسال، با شروع یک کسب و کار جدید زمانی که به برنامه را مشاهده کردم واقعا تعجب نمودم. اگرچه به شدت و سختی تلاش کرده بودم تا یک چشم انداز روشن برای زندگی ام داشته باشم، تازه یافتم چیزی را که فکر می کردم به اتمام رسانیده ام در واقع از دست داده ام. در حالیکه این دیدگاه بسیار بزرگ بود، من به امور کوچک فکر می کردم.

بصورت غیر آگاهانه فهیمیدم که موانعی را بر سر راه این کسب و کار جدید افراشته ام. بایستی به عقب بر می گشتم و به اهدافم به صورت ” واقع بینانه” تری می نگریستم و در این صورت، احتمال کمتری برای شکست وجود داشت. خوب، بله، اما در آن زمان من در پتانسیلم تغییری اعمال نکردم و اجازه ندادم احتمال موفقیت رخ دهد.

برای کمک به مبارزه با این موانعی که درونم وجود داشت، من و تیمم مبادرت به ایجاد عمل  بزرگ ، بزرگتر و  بزرگترین  نمودیم . تنها با اجرای این چهار مرحله، در طی  پانزده دقیقه نخست از نتایج بدست آمده خود حیرت زده خواهید شد. هنگامی که برای کسب و کار جدید وارد این حیطه شدم، از پیشرفت هایی که جهت رسیدن به موفقیت می توانستم انجام دهم و نسبت به آنها آگاه نبودم واقعا حیرت زده شدم.

۱- چه کاری می خواهید انجام دهید.

آیا رویای شما این است که در ۶۰ سالگی بازنشسته شوید؟ آیا می خواهید برنامه ای جدید را در یک شرکت نرم افزاری شروع کنید؟ آنچه کهمی خواهید در هر جنبه از زندگی خود انجام دهد شناسایی و یادداشت کنید. اینکه این امور را مشخص کنید بسیار خوب است. اینکه بنویسید میخواهید پولدار شوید نمی تواند کمکی کند چرا که بیش از حد مبهم است. تا آنجایی که می توانید هدف خود را با جزئیات بنویسید و تنها به یک جمله اکتفا نکنید.

۲- به امور بزرگ فکر کنید

چنید دقیقه ای فکر کنید که چه چیزی شبیه به شما می باشد. چه چیزی را انجام داده اید؟ به چه بازه زمانی می نگرید؟ این چشم انداز شما ممکن است به یکباره به ذهن شما بیاید و یا اینکه چند دقیقه ای طول بکشد تا شکل گیرد. رلکس باشید و فقط اجازه دهید فکر شما به جریان بیافتد. لازم نیست آنچه که از فکر شما تراوش می کند را تجزیه و تحلیل کنید، فقط آن را بنویسید.

۳-  به امور بزرگ تری فکر کنید

هم اکنون اولین دیدگاه خود را بسازید. تا چه اندازه می توانید این دیدگاه را بسط دهید؟ آیا دوستان، خانواده و یا همکاران می توانند در افزایش موفقیت کلی شما نقش داشته باشند؟ چند دقیقه ای فکر کنید- حتی ممکن است بخواهید چشمان خود را ببندید- و اجازه دهید ذهن شما تصاویری بصری از افکار جریانی خود ایجاد کند. در اینصورت حتی شاید خواهید دیدکه تصور این افکار از مرحله قبلی نیز آسانتر می باشد. ناپلئون هیل می گوید: چشم انداز و رویاهای خود را همانند اینکه آنها کودکان روح شما هستد را گرامی بدارید، آنها نقشه ای از دستاوردهای نهایی شما هستند.

۴-  به بزرگترین امور فکر کنید

افکار شما احتمالا جریان خوبی در این نقطه دارد. احتمالات سبب ایجاد رشد و نمو می شود. از این فرصت استفاده کرده و به بزرگترین امور فکر کنید و چشم انداز خود را یک بار دیگر گسترش دهید. این یک چشم انداز بزرگ است و از ابتدا تا انتهای آن تنها ۱۵ دقیقه طول کشید!
زمانیکه من برای اولین بار این مراحل را انجام دادم، دریافتم که هرچقدر دیدگاه و چشم انداز من بیشتر باشند، در درون آن کوچکتر خواهم بود. نه اینکه بخش کوچکی را ایفا کرده باشم، بلکه در اجازه دادن به دیگران برای پیوستن به چشم انداز من، می توانم چیزهای بیشتری را بدست آورم.

چشم انداز “بزرگ، بزرگتر، بزرگترین” شما چی می باشد؟

درباره نویسنده: اد کلی

اد کلی یک کارآفرین و مربی با تجربه می باشد. او مؤسس و مربی تیم مربیگری ” Summit Journey Coaching” بوده و برنامه ریز مالی خود می باشد و شریک و کمک موسس مدیریت مالی هیراستوننیز می باشد. از طریق کار خود، وی فرصت فراوانی را برای کمک به افزایش موفقیت مشتریان و همکاران کارآفرین خود از طریق مربیگری و سیستم های نظارت فراهم آورده است. آموزش، مراقبت و معامله، اموری هستند که وی بیش از هرچیز دیگری در زندگیش به آنها اهمیت می دهد. او معتقد است که اختصاص دادن به این ارزش ها همان چیزی است که سبب شده است موفقیت شخصی و حرفه ای وی افزایش یابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *