209 - چاپ مجله ای با خون بیماران!

چاپ مجله ای با خون بیماران!

شاید برای شما باور کردنی نباشد اما حقیقت دارد.مجله ای با خون بیماران مبتلا به HIV چاپ شده است.استفاده از خون بیماران HIV برای چاپ یک مجله شاید در نگاه اول یک شوخی به نظر بیاید اما دنیای خلاقیت با کسی شوخی ندارد…

آيا شما مجله اي را در دست مي گيريد كه كلمات آن با خون بيماران مبتلا به ايدز چاپ شده باشد؟ اين سوال چالش برانگيز را بي باكانه مجله “Vangardist” از خوانندگان خود پرسيده است.
Vangardist نام يك مجله ايست كه به شكلي پيشرفته به طرح مسائل مربوط به شيوه زندگي مدرن مي پردازد. مخاطبان آن افراد انگليسي زبان در آلمان هستند. از نگاه خوانندگان اين مجله مسئوليت جلب توجه به موضوعات تاثير گذار در زندگي مخاطبان را در خود احساس مي كند. يكي از اين مسائل ويروس HIV است. به اعتقاد “جوليان ويل”، ناشر و مدير عامل مجله، Vangardist به عنوان مجله اي كه به مسائل مربوط به شيوه زندگي مي پردازد، مسئوليت طرح مشكلات جامعه امروزي را بر عهده خواهد داشت.

209 - چاپ مجله ای با خون بیماران!

 

212 - چاپ مجله ای با خون بیماران!

تاريخ انتشار اين نسخه از مجله مصادف با يكی از بزرگ ترين رويداد هاي خيريه مربوط به بيماري ايدز در جهان موسوم به “Life Ball” است. راه حل فوق توسط آژانس تبليغاتي Saatchi & Saatchi سوئيس ارائه داده شد.
خون سه اهدا كننده مبتلا به ويروس HIV مثبت با جوهر هميشگي چاپ تركيب مي شود. از آن جا كه با خروج خون از فرد مبتلا به ايدز، ويروس HIV از بين مي رود، در دست گرفتن مجله كاملا بي خطر است. نسخه جديد مجله فقط تيراژ 3000 تايي دارد. مطالب اين شماره شامل مصاحبه هايي با مبتلايان به ايدز و تجزيه و تحليل تاريخي تابوي پيرامون اين بيماري مي شوند.
يك وبسايت به طور همزمان داستان هاي واقعي از زندگي اين نوع بيماران را در بر مي گيرد كه فرصت مطالعه نسخه جديد از طريق آنلاين يا دانلود نرم افزار مجله را به مردم مي دهد. نكته مهم در اين زمينه، طراحي شماره فوق با بالا ترين استاندارد و تصويري تاثير گذار از يك واحد خون بر روي جلد مجله است.
آن چه كه تعجب ما را برانگيخت، ارائه يك تصوير خاص بر روي جلد مجله است كه نشان از ارتباطي خاص با اين بيماري دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *