بازاریاب موفق

هشت راهکار برای بازاریابی موفق

برای موفق شدن در دنیای بازاریابی، و داشتن بازاریابی موفق شما به بیش از یک تخصص در کسب و کار نیاز دارید.شغل فروشندگی به قدری اهمیت دارد که آن را به تمام کننده تیم (فوروارد) تشبیه کرده اند.

مواردی مانند تاثیر تیپ ظاهری، سعه صدر، آراستگی و زیبایی محل کار، آداب گفت وگو با مشتری، چگونگی تحت تاثیر قراردادن مشتری، عکس العمل مناسب در مقابل بدگوئیهای رقبا، اهمیت خاتمه فروش، مراحل فروش و … بارها بحث شده و مقالاتی در این رابطه منتشر کرده ایم.در این مطلب سعی خواهیم کرد از زاویه های دیگر هم به مفهوم بازاریابی بپردازیم و روش هایی برای تبدیل شدن به یک بازاریاب موفق را بررسی نماییم:

موفق - هشت راهکار برای بازاریابی موفق

 

۱- مهارت‌های عمومی کسب و کار: یک بازاریاب از جمله افرادی است که برای کسب موفقیت نیاز به تسط کامل بر مهارت‌های عمومی کسب و کار دارد. برخی از مهم‌ترین این مهارت‌ها عبارت است از:
• ارتباطات: منظور از این مهارت برقراری ارتباطات نوشتاری، گفتاری و شنیدن موثر است. یک بازاریاب موفق در ارتباطات بدون نقص است.
• کارتیمی: به عنوان یک بازاریاب باید بتوانید اثبات کنید بازیکن خوبی در تیم بازاریابی هستید، علاوه‌بر آن توانایی مدیریت و تفویض کار به دیگران را نیز دارید. مهارت کارتیمی موجب بهبود روابط کاری مثبت در بین اعضای تیم بازاریابی می‌شود.
• مذاکره و متقاعدسازی: یک بازاریاب موفق به مهارت‌های مذاکره به خوبی مسلط است و توانایی و خلاقیت لازم را برای متقاعدسازی مناسب دارد.
• حل مساله: شما همیشه نیاز به توانایی حل مساله با روشی منطقی و تحلیلی برای حل و فصل مسائل کاری در بازاریابی دارید.
• رهبری: این احتمال وجود دارد که پست مدیریتی نداشته باشید اما باید از مهارت‌های رهبری برای ایجاد انگیزه و روحیه در دیگر همکاران برخوردار باشید.

۲- درک تاثیر بازاریابی: یک بازاریاب باید به خوبی آگاه باشد که تصمیمات وی به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم بر تمامی واحدهای شرکت و حتی دیگر ذی‌نفعان تاثیر می‌گذارد. یک بازاریاب موفق باید بداند تصمیمات بازاریابی در انزوا و در پشت درهای بسته گرفته نمی‌شود و تصمیم‌گیری نادرست در تیم بازاریابی می‌تواند به بروز مشکلات جدی برای شرکت منجر شود. برای مثال تصمیم گیری برای فروش ویژه یک محصول که در آن قیمت به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد، می‌تواند نمایندگان فروش را در صورتی که به درستی از این تصمیم مطلع نشده باشند دچار مشکلاتی جدی کند.

۳- درک تکنولوژی: بازاریابان امروزی باید از دوجهت درک قوی از تکنولوژی داشته باشند. اول اینکه بازاریابان باید در استفاده از تکنولوژی به عنوان بخشی از فعالیت‌های روزانه خود کاملا مهارت داشته باشند. آنها نه تنها باید توانایی‌های عمومی استفاده از کامپیوتر و نرم‌افزارهایی مانند اکسل و پاورپوینت داشته باشند، بلکه نیاز است تا اطلاعات خود را برای افزایش کارآیی و اثربخشی در بازاریابی مانند استفاده از تلفن‌های هوشمند پیشرفته و برنامه‌های کاربردی مرتبط به خوبی کامل کنند. دوم آنکه بازاریابان باید درک صحیحی از تاثیر شبکه‌های اجتماعی و برنامه های ارتباطی بر بازار داشته باشند. رشد سریع رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به‌طور مستقیم بر استراتژی‌های بازاریابی موثر واقع شود.

۴- نیاز به چشم‌اندازهای جهانی: اینترنت موجب شده است که هر کسب‌وکاری بتواند تا در مقیاس جهانی فعالیت کند؛ اما تنها با ایجاد و راه‌اندازی یک وب سایت نمی‌توان موفقیت کسب و کار را تضمین کرد. بازاریابان باید با درک تفاوت‌های بازارهای جهانی و محلی برنامه‌ریزی مناسبی برای بازاریابی انجام دهند.

۵- جست‌وجوگر اطلاعات: بازاریابی یک فعالیت کاملا پویا است. تغییرات در آن به‌طور مستمر و اغلب به سرعت رخ می‌دهد. بنابراین بازاریابان باید همیشه و از طریق کانال‌های ارتباطی متنوع خود را در معرض اطلاعات به روز نگاه دارند. همواره تلاش کنید تا پیش‌بینی‌های مربوط به کسب‌وکار خود را تا ۱۲ ماه آینده مطالعه و رصد کنید. به این ترتیب آنها خواهند توانست علاوه‌بر حفظ و نگهداری مشتریان فعلی خود، مشتریان جدید خود را پیدا کنند.

۶- نوآوری: به‌طور کلی ما انسان‌ها خیلی زود به شرایط انجام کار عادت می‌کنیم و به آن وابسته می‌شویم؛ ولی این رفتار مانند حکم اخراج برای یک بازاریاب است! سعی کنید تاکتیک‌ها و روش‌های بازاریابی خود را نسبت به سال گذشته(یا حتی ماه گذشته) براساس شرایط تغییر دهید. نوآوری شرط اصلی بقا در بازاریابی است.

۷- استفاده از داده‌های بزرگ: مدیریت و تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ اقدامی استراتژیک در بازاریابی است. یکی از ابزارهای موثر در سال ۲۰۱۵ مطابق با بررسی موسسه Bain & Company ، ابزار داده‌های بزرگ است.

۸- تمایل به تجربیات جدید: یکی از مهم‌ترین اقدامات برای تبدیل شدن به یک بازاریاب موفق میل شدید به کسب تجارب جدید است. سعی کنید در هر گام بازاریابی ریسک‌پذیر باشید و تجربه ای نو کسب کنید.
به خاطر داشته باشید موفقیت در شغل بازاریابی یک سفر است که هر روز باید برای آن قدم‌های تازه بردارید.

 

صرف نظر از زمینه فعالیت خود در هر کسب و کاری که باشیم می بایست با اصول مهم بازاریابی و فروش آشنا شویم چرا که یک لازمه بسیار مهم برای پیشبرد و موفقیت کسب و کار بحث فروش و بازاریابی می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *