تمرین موفقیت

موفقیت را تمرین کنید

موفقیت را تمرین کنید

افرادی که به موفقیت زیادی می رسند؛ عادت های مشترکی دارند. اما به این معنا نیست که شما نمیتوانید به آنها برسید.

Brad Sugars - موفقیت را تمرین کنید

تمرین موفقیت

در اینجا سه خصوصیت وجود دارد که در تمام افراد موفق مشترک است و روش دستیابی به آنها را نیز میتوانید مشاهده کنید:

۱-    به حواسپرتی “نه” بگویید.

افراد موفق در هر لحظه میتوانند استفاده بهتری از زمانشان داشته باشند، زیرا اهدافشان را بصورت منظمی برنامه ریزی کرده اند. من به آن افراد بسیار موفقی اشاره میکنم که هیچ زمان خاموشی یا از کار افتادگی ندارند. البته، روزهای تعطیل و روزهایی که با خانواده سپری میشود نیز وجود دارد اما این روزها بعد از رسیدن به موفقیت، خواهند رسید.
افراد موفق، فهرست مشابهی از کارهایی دارند که باید انجام دهند که ممکن است شبیه  فهرست کارهای هر شخص دیگری نیز باشد، اما تفاوت در اینجاست که آنها بدون هیچ بهانه ای تمام وقتشان را صرف رسیدن به آن ها میکنند. بهرحال ممکن است از این کار لذت نبرند و کار بی ربطی باشد. نکته ی مهم این است که همه کارها انجام شود. آنها برای انجام برنامه ریزیهایشان بسیار منظم هستند و حسابی به برنامه شان می چسبند.
حتی هنگامیکه به آن مرحله از موفقیت دست پیدا کردید، کار متوقف نخواهد شد. من همیشه حواسم به اهداف و این سرمایه گذاری سودآورم بود. هرچند با خانواده ام به بیرون و گردش می رفتم اما همیشه حواسم به فرصتهایی بود که در اطرافم قرار داشت. حتی زمانیکه مشغول به کار هم نبودم از آن غافل نمیشدم.

۲-    هرروز مطلب جدیدی مطالعه کنید.
افراد موفق مدام در حال مطالعه هستند و مربیانی پیدا میکنند که بتواند به آنها اطلاعات جدید و ارزشمندی آموزش دهد که در پیشرفت آنها موثر باشد. در هر زمینه ای که باشید، باید قبل از اینکه به چیزی دست یابید آن را یاد بگیرید. درباره محصولات، مشتریان و عرصه رقابت آموزش ببینید. و سپس: به یادگیری ادامه دهید.

۳-    شکست هایتان را مثل یک قهرمان نشان دهید.

هرچقدر می توانید شکست بخورید!  همه شکست میخورند. این بخشی از زندگی است. انسانهای بسیاری، شکست را به عنوان نشانه ای برای تسلیم شدن میدانند. آن ها نمیتوانند به جایی برسند. چیزی که انسانهای موفق را مجزا میسازد، توانایی در برخاستن و استفاده از یک فرصت دیگر برای برنامه ریزی بهتر و موفقیت در دور بعدی است.

اگر بخواهید عادات افراد موفق را بپذیرید، باید ابتدا خودتان را تغییر دهید.

نویسنده ی این کتاب یکی از مشارکت کنندگان در کارآفرینی است و ایده هایی که در اینجا مطرح شده از پیشنهادات نویسنده است.

براد شوگرز (Brad Sugars) موسس و رئیس سازمان  ActionCOACH است. وی بعنوان یک کارآفرین، نویسنده و مربی کسب و کار، مالک بیش از دو جین شرکت بوده و در آنها کار کرده از قبیل شرکت اصلی خودش به نام ActionCOACH که در ۳۴ کشور بیش از ۱۰۰۰ دفتر دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *