استیو جابز

عادت های عجیب بیل گیتس,استیو جابز و مارک زاکربرگ

 

 

جابز - عادت های عجیب بیل گیتس,استیو جابز و مارک زاکربرگ

موفق‌ترین افراد در دنیای تکنولوژی معمولا ویژگی‌ها و خصیصه‌هایی دارند که آنها را از فعالان دیگر این عرصه جدا می‌کند.در این مطلب به برخی از این عادت های عجیب اشاره میکنیم.
بیل گیتس: موسس غول نرم‌افزاری جهان و ثروتمندترین مدیر تکنولوژی دنیا هم عادت‌های مخصوص به خودش را دارد. او تمام ایده‌های نوآورانه و خلاقانه‌اش را روی یک تخته وایت‌بورد آنالوگ می‌نویسد و می‌پردازد و همچنان هم به این کار ادامه می‌دهد.
بیل گیتس درباره این عادتش می‌گوید: «من همیشه ماژیک‌های رنگی خوبی با خودم دارم. به نظرم نوشتن با این ماژیک‌ها روی تخته وایت‌بورد باعث هجوم فکرهای بکر به مغزم می‌شود؛ چه در زمانی که با افراد دیگری هستم و چه وقتی که تنها باشم.»

 

استیو جابز: یکی از موسسان و مدیرعامل قبلی و افسانه‌ای شرکت اپل که محبوبیت زیادی در میان کاربران سراسر جهان دارد، علاقه زیادی به گوش دادن به موسیقی داشت. استیو جابز همیشه به موزیک‌های مورد علاقه‌اش گوش می‌داد و درباره این موضوع می‌گفت: «اگر در حال طراحی یک کامپیوتر هستید، بهتر است خودتان را در تمام جزئیات لازم غرق کنید.
ناگهان می‌بینید که چارچوب‌های اولیه به قدر کافی درست از آب درآمده‌اند و همه چیز دارد درست پیش می‌رود. این یک تجربه آهنگین است که همه چیز را با هم تلفیق می‌کند و چنان لطیف است که آن را مثل یک قطعه موسیقی برای بقیه هم دلنشین می‌کند.»

 

مارک زاکربرگ: موسس و مدیرعامل بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شبکه اجتماعی جهان یعنی Facebook هر سال چالش‌های جدیدی را امتحان می‌کند؛ از یادگیری زبان چینی گرفته تا خوردن گوشت‌هایی که فقط خودش شکار کرده باشد!

مارک زاکربرگ
می‌گوید: «من تقریبا تمام وقتم را به‌کار روی فیس‌بوک می‌گذرانم، پس این چالش‌های شخصی تمام چیزهایی هستند که من به شکل عادی شانس یا زمان انجام آنها را نخواهم داشت.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *