مارک زاکربرگ

طرح تبدیل فیس بوک به یک بازارچه آنلاین

فیس بوک از لحظه تاسیس تا به حال تغییرات بسیاری را از ظاهر سایت گرفته تا خدمات به خود دیده است.اغراق نیست که این سایت محبوب را پرتغییر ترین سایت و کسب و کار اینترنتی بنامیم.چرا که مدام بخش ها و خدمات جدید به آن اضافه می شود.جدید ترین قابلیت فیس بوک امکان خرید از این شبکه است.

زاکربرگ1 - طرح تبدیل فیس بوک به یک بازارچه آنلاین

فيسبوك سعي مي كند تا از طريق فروش محصولات بيشتر از طريق وبسايت خود نظر خرده فروشان را به سوي اين شبكه اجتماعي جلب كند.

پس از ارائه دكمه خريد و افزودن فروشگاه هاي الكترونيكي به صفحات شركت ها در فيسبوك، اين شبكه اجتماعي قصد آزمايش راه هاي جديد براي بازاريابي اجناس توسط تجار را دارد كه شامل يك بازار خريد به سبك آمازون با آگهي هاي تبليغاتي متناسب با محيط موبايل مي شود.

منطق فيسبوك براي افزودن قابليت هاي تجارت الكترونيك بيشتر به شبكه اجتماعي خود بسيار شبيه به توجيهش براي عرضه مقالات ناشران بر روي فيسبوك است: با درس گرفتن از تجارب نه چندان عالي گوشي هاي هوشمند در گذشته، حالا فيسبوك به بهتر كردن اين تجربه ها مي انديشد. تجربه خريد از طريق موبايل عالي نيست و دسترسي به مشتريان از اين طريق براي كسب و كار ها سخت است زيرا اين نوع خريد نياز به بررسي مسائل متعددي دارد.

با توجه به علاقه روز افزون مردم براي مراجعه به فيسبوك و كشف محصولات بر روي پلت فرم، اين بازار جديد امكان جستجو و خريد لباس ها و لوازم جانبي بدون ترك شبكه اجتماعي را براي كاربران فراهم مي كند. شركت كنندگان در اين آزمايش شامل كسب و كار هاي كوچكي مي شوند كه فروشگاه هاي تجارت الكترونيكي خود را در صفحات فيسبوك پيش از اين راه اندازي كرده اند. آن كسب و كار ها هم اكنون بدون نياز به استفاده از يك شركت شخص ثالث، فرصت آپلود مستقيم كاتالوگ هاي محصولات خود را بر روي فيسبوك به دست آورده اند.

براي دسترسي به بخش خريد جديد، مردم نياز به كليك كردن بر روي قسمت “More” در پايين نرم افزار فيسبوك دارند كه در ادامه فهرستي از گزينه هاي هاي مختلف شامل “خريد كردن” را پيش روي كاربران مي گذارد. اين اجناس طبقه بندي شده اند.
براي آن دسته از خرده فروشاني كه به تبليغ محصولات خود مي انديشند، فيسبوك با اضافه كردن يك فرمت همه جانبه آگهي هاي تبليغاتي تلفن همراه شبيه به “iAd” فرصت كليك كردن بر روي يك آگهي تبليغاتي و نمايش يك كاتالوگ در ابعاد كامل با سرعت بارگذاري 10 بار سريع تر از ميزان متوسط در موبايل را به كاربران خود مي دهد.

كاتالوگ ها، تصاوير، اسامي و قيمت هاي محصولات را در بر مي گيرند. در ادامه امكان انتخاب سايز و رنگ و در پايان مراجعه به سايت خرده فروش براي خريد محصول وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *