1010 - شرکت هایی که از ایده ای کوچک و ساده بوجود آمدند

شرکت هایی که از ایده ای کوچک و ساده بوجود آمدند

1010 - شرکت هایی که از ایده ای کوچک و ساده بوجود آمدند

شرکت هایی که از ایده ای کوچک و ساده بوجود آمدند

ایده های کوچک بذر های موفقیت هستند که نباید آنها را نادیده گرفت. فرصت ها می آیند و می روند و هرگز منتظر شما نخواهند ماند ، در این بین انسان های هوشمند هستند که آنها را می گیرند و در ذهن خود می کارند و با جوهره ی سعی و تلاش خود آنها را آبیاری می کنند . یک ایده ی خوب همانند یک دانه ی گندم است که با کاشت و پروش آن می شود هزاران دانه ی دیگر تکثیر کرد . در اینجا می خواهیم به بعضی از این نمونه ها اشاره کنیم .

 چه کسی فکر می کرد ایده ی ایجاد یک وب سایت برای جستجو در اینترنت که در ذهن چند نوجوان ریشه کرد ، سال ها بعد شرکت گوگل را به وجود آورد. ایده ای که از یک پارکینگ کوچک شروع شد و  در حال حاضر یکی از بزرگ ترین شرکت های دنیا است .

 استیو جابز نیز از یک ایده ی کوچک شروع کرد !  کاری را که امروز خیلی از نوجوانان کشور ما قادر به انجام آن هستند . جمع کردن رایانه خانگی ! او نیز از پارکینگ خانه اشان استفاده می کرد . قطعات رایانه های خانگی را خودش سر هم می کرد و به صورت یک رایانه کامل می فروخت . این ایده تا جایی پیش رفت که در حال حاضر شرکت اپل برای محصولاتش سخت افزار منحصر خود را تولید می کند.

 نام خودروی لامبورگینی را حتما شنیده اید . بی شک یکی از برترین خودرو سازهای دنیا به  شمار می رود . تاسیس این شرکت نماد ایستادگی و عزم و اراده است .

آقای فروچیو لامبورگینی ، مکانیک و تراکتور ساز بود . او بعد از خریداری یک خودرو از شرکت فراری متوجه نقص فنی در سیستم کلاچ آن می شود . با مراجه به شرکت فراری با برخورد سرد و مایوس کننده این شرکت مواجه می شد ! آقای لامبورگینی تصمیم جالبی می گیرد . و خود شروع به اصلاح عملکرد کلاچ می کند و بعد از آن اصلاح قسمت های دیگر خودرو که نتیجه ی آن تولید خودروی جدید می شود.

 شرکت بعدی که می خواهیم در باره اش صحبت کنیم شرکتی است که در حال حاضر سالانه حدود 14 میلیون پیشرانه خودرو تولید می کند و با شرکت هایی چون تویوتا ، جنرال موتورز ، کیا و . . . همکاری مستقیم دارد و هم چنین تولید کننده خودروهایی با کیفیت و موتور سیکلت هایی ماندنی و معروف است. آری منظور شرکت هوندا ژاپن است . آقای سویچیرو هوندا بعد از جنگ جهانی دوم و بحران اقتصادی ژاپن ، نیاز کشورش به  حمل و نقل را درک کرد. او یک ایده ی ساده داشت و با وصل کردن یک موتور کوچک به یک دوچرخه اولین موتور سیکلت خود را ساخت. با توجه به دوران سخت آن سال ها آقای هوندا کوتاه نیامد و ایده های خود را دنبال می کرد و به سرعت راه ترقی و پیشرفت را پیش گرفت.

 شرکت کاله نماد ایده های نو در ایران است که در حال حاضر یکی از بزرگترین کارخانه جات مواد غذایی ایران است که به کشورهای زیادی صادرات دارد. بله این شرکت نیز از صفر شروع کرده است. آقای غلامعلی سلیمانی مدیر خوش ذوق این شرکت است که تا به امروز فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است و اینک بر فراز موفقیت های ملی ایران سکنی گزیده است. کسی که در جوانی برای پرداخت شهریه دانشگاه مجبور به کار کردن بوده است اما در موقعیت مناسب ایده ای مناسب پیدا کرده و آن را پرورش داده است. آقای سلیمانی بعد از کار کردن با شرکت پخش گیلان و مسائلی که منجر به جدا شدن ایشان شد ، بعد از خرید اجباری 2 دستگاه همبرگر زن ! شروع به تولید همبرگر منجمد می کند. خواندن خاطرات ایشان، در وب سایت شرکت کاله خالی از لطف نیست .

نمونه هایی این چنینی فراوان هستند ، افرادی که در برابر مشکلات کوتاه نیامدند و با تکیه به نیروی بازوی خویش کار را پیش برده و هدف خود را دنبال نمودند. این افراد خانواده های ثروتمندی نداشتند، نابغه های بین المللی هم نبودند، تنها ویژگی آنها اراده ی قوی و ثابت قدم بودنشان است. هر انسانی در هر شرایطی می تواند با تلاش به آنچه که می خواهد برسد. ایده ای کوچک را نادیده نگیرید و شعار افراد موفق را فراموش نکنید: « هیچ غیر ممکنی وجود ندارد».

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *