راز موفقیت از زبان دن اندرو کارآفرین برتر

راز موفقیت از زبان دن اندرو کارآفرین برتر

راز موفقیت از زبان دن اندرو کارآفرین برتر

وی شخصا كار بازاریابی محصولاتش را برعهده گرفته و معتقد است با هرسفرتجاری، تجربه‌های فراوانی به دست می‌آورد. وی علیرغم رشته دانشگاهی و مهارت در رشته فلسفه، تنها به‌دلیل علاقه ذاتی و حس ماجراجویی وارد دنیای تجارت شده است. برای آشنایی بیشتر با وی گفت‌وگویی انجام داده‌ایم كه در ادامه می‌خوانید.

وی شخصا كار بازاریابی محصولاتش را برعهده گرفته و معتقد است با هرسفرتجاری، تجربه‌های فراوانی به دست می‌آورد. وی علیرغم رشته دانشگاهی و مهارت در رشته فلسفه، تنها به‌دلیل علاقه ذاتی و حس ماجراجویی وارد دنیای تجارت شده است.

با تشكر از این كه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید، لطفا خودتان را معرفی كنید؟

دن اندرو، 26 ساله از لندن هستم. پس از فارغ التحصیلی در رشته فلسفه، وارد دنیای تجارت شدم. زیرا معتقد بودم كه مردان تجارت فرصت و آزادی بیشتری برای تصمیم‌گیری و پیشرفت دارند و آزادانه می‌توانند در هرجا تجارت كنند. طرح تجاری خاصی نداشتم، اما استعداد فعالیت‌های تجاری در ذاتم بود. خلاقیت، بازآفرینی و تجارت هیجان خاصی در من ایجاد می‌كرد. به تجارت علاقمند بودم و می‌خواستم این فعالیت را تجربه كنم.

درباره انگیزه و فعالیت تجاری خود توضیح دهید؟

درواقع تجارت به من آزادی عمل می‌داد، نمی‌خواستم در قالب رشته‌های دانشگاهی و كارهای مرتبط با آن‌ها تمام وقتم را به یك نوع فعالیت محدود كنم. فعالیت تجاریم را از سال 2007 پس از خواندن مطلبی درباره تجارت الكترونیك، در یكی از مجله‌ها آغاز كردم. در آن هنگام مشاور چند شركت تولیدی بودم و درآمد مناسبی داشتم. اما جدا شدن از آن شركت‌ها و به خطرانداختن آینده مالی، واقعا نیاز به اراده و تصمیمی قاطع داشت. در نتیجه شركت طراحی و نماهای پیش ساخته ساختمانی خود را افتتاح كردم. بهترین مزیت این كار، استفاده بهینه از زمان بود. من در هر شرایطی می‌توانستم كارم را انجام دهم. هم درهنگام مسافرت و هم در منزل، هیچ محدودیتی وجود نداشت. در همان آغاز كار، محلی را برای تجارت اجاره كردم و بهترین دوستان و متخصصانی كه می‌شناختم و به مهارتشان اعتقاد داشتم، استخدام كردم. اما جنبه تبلیغاتی كار را نیز در نظر گرفتم. و با راه اندازی یك سایت تخصصی و ارائه عكس‌ها و مقالات طراحی و بحث درباره نماهای پیش ساخته، عملا درسایت به تبلیغ و فروش محصولات پرداختم. زیرا معتقدم كه مخاطب امروزی به دنبال كشف ناشناخته‌ها و تحولات شگرف است، درواقع كار من نیز خلق طرح‌های متفاوت ساختمانی بود. همانطور كه می‌دانید خلاقیت امری ذاتی است. برای خلق كردن آثار متفاوت، باید متفاوت می‌اندیشیدم. نمی‌خواستم مانند بسیاری از افراد كارآفرین دیگر، تنها شركتی با چند كارمند راه‌اندازی كنم و پس از مدتی كار، خودم را بازنشسته كنم. بنابراین پس از این كه از روند رو به رشد و توسعه شركت مطمئن شدم، شخصا برای بازاریابی به شهرهای دیگر رفتم و فعالیت‌های شركتم را به چندین شركت دیگر معرفی كردم.

بیشتر وقت خود را به چه نوع فعالیتی مشغول بودید؟

من دائما به شهرها و كشورهای مختلف سفرمی‌كردم، و از طریق ارتباط حضوری و اینترنتی با شركت‌های دیگر بحث و گفت‌وگو می‌كردم. آثار مختلف را می‌دیدم و افكار و طرح‌های جدیدی به ذهنم خطور می‌كرد. تقریبا اكثر اوقاتم را در سفر بودم. گاهی اوقات بیش از سه ماه در شهری ساكن می‌شدم. این شهرها شامل: سان‌دیگو، پنسیلوانیا، نیویورك، مونترال و حتی بانكوك می‌شدند. تجارت همان‌طور كه می‌خواستم مرز خاصی نداشت و مانند قایقی مرا به همه مسیرها می‌برد. كار به قدری گسترده شده بود كه حتی دفتری در ویتنام و فلیپین اجاره كردم و نمایندگانی نیز به كشور چین فرستادم. باوركردنی نبود، اما واقعا به قدرت ارتباطات و تجارت پی بردم. هیچ مرزو محدودیتی نبود. فقط تبلیغ و ارتباط و كیفیت حرف اول را می‌زد.

شما در سال گذشته تقریبا یك میلیون دلار درآمد كسب كردید. برای طرفداران و مخاطبان محصولات خود دلیل این موفقیت و پیشرفت را توضیح دهید؟

جواب تنها در رضایت‌مندی و اطمینان مشتریان از كیفیت و قیمت محصولات است. راز موفقیت من، كسب اطمینان، ارتباط و ارائه محصول مناسب بوده است. طراحی محصولات را با همكار و شریكم انجام می‌دادیم و یك نمونه از كل طرح‌ها را در وب سایت و نمونه‌های دیگر را در كتاب فهرستی كه تنظیم كرده بودیم به شركت‌ها و مخاطبان عرضه می‌كردیم . فعالیت خود را از طراحی و نماهای پیش‌ساخته در منازل آغاز كردیم و تا رستوران‌ها و هتل‌ها و مشتریان و مخاطبان شهرها و كشورهای دیگر گسترش دادیم. در سال 2011 ابتكارات و خدمات جدیدی انجام دادیم كه شامل طراحی محیط‌های بزرگتر و آموزش به كارمندان در شهرهای دیگر است.

هنگامی‌كه از نزدیك با مخاطبان صحبت می‌كنم هیجان و علاقه را در چشم‌ها و حركالات آنان به‌خوبی حس می‌كنم. به عقیده من ارتباط مستقیم تاثیری شگرف در روند توسعه تجارت دارد. زمانی‌كه در وب سایت درباره محصولات مطلب می‌نوشتم نمی‌دانستم كه مخاطبان چه واكنشی نشان خواهند داد، اما در ارتباط نزدیك، اكنون می‌فهمم كه چه موقعیتی را از دست داده بودم. ارتباط به من جسارت و قدرت ترسیم طرح‌ها و اهداف بزرگتر را داد. توانستم نحوه ارتباط و تماس با مخاطبان را بیاموزم و از پیشنهادهای آنان استفاده كنم.

روند توسعه تجاری خود را توضیح دهید؟

آغاز این فعالیت زندگیم را به طور كلی تغییر داد. در واقع این كار رویایی ذهنی بود كه به حقیقت مبدل شد. چنین موفقیتی را تصور نمی‌كردم و اكنون بسیار خوشحالم كه علاوه بر رسیدن به آرزوی خود، توانستم به دیگران نیز كمك كنم. در فیلیپین با چند شركت وارد مذاكره شدم، درنهایت با یكی از آنها به توافق رسیدم و سفارش محصولات از همان جا آغاز شد. پس از گذشت چند ماه شرایط به‌طرز مطلوبی پیش رفت، سفارش‌ها به حدی رسید كه در آنجا یك نمایندگی افتتاح كردیم و به همین ترتیب در ویتنام نیز این كار تكرار شد. آن سال من و اعضای گروه واقعا سخت كار كردیم تا توانستیم دفاتر نمایندگی را دایر كنیم.

در جایگاه یك كارآفرین چه توصیه‌ای برای علاقمندان به این حرفه دارید؟

پیش ازهر فعالیتی ابتدا مسیر و هدف خود را مشخص کنید. تصمیمی منطقی و درست بگیرید و متناسب با تحصیلات، تجربه و سرمایه خود تجارت را آغاز کنید. هیچ‌گاه در این کار عجله نکنید. صبور باشید و تا زمانی‌که از حضور موفق خود در این عرصه مطمئن نشدید، فعالیت‌تان را آغاز نکنید. تمام جوانب کار را در نظر بگیرید. سعی کنید همیشه اطلاعات خود را به روز کنید. همان‌طور که به‌طورمداوم مطالعه می‌کنید، باید بتوانید مطلب نیز بنویسید. این‌کار موجب افزایش مخاطبان شما می‌شود. آن‌ها علاقمندند تا از نظرات، افکار و عقاید شما مطلع شوند ارتباطی صمیمی با مشتریان برقرار کنید و از نظرات آن‌ها در ارتقاء سطح کیفیت محصولات استفاده کنید. هر روز در سایت یک یادداشت بگذارید، و در مورد محصولات، کیفیت آن‌ها و نحوه تولید توضیح بدهید.
اگر روزی یك كارآفرین شدید، همان‌طوری با كارمندان رفتار كنید، كه انتظار دارید با شما رفتار كنند. به كارمندان خود احترام بگذارید، آن‌ها را تشویق و حمایت كنید و از نظرات‌شان استقبال نمایید.

حرف آخر

سرمایه، مکان تجاری مناسب و دانش و مهارت درعرصه تجارت مکمل یكدیگرند. عامل مهم دیگر در پیدایش کارآفرینی، مشاوره و تضمین فروش محصولات و مخاطب مناسب است. هرطرحی نیازمند تفکر و تیمی متحد است که در شرایط بحرانی همچون چتر نجاتی آرامش بخش، تیم را نجات دهد و مانع پیدایش بن‌بست‌های تجاری شود. بنابراین با طرحی کامل و مدیریتی همه جانبه، مسیر را از پیش هموار کنید تا بتوانید به قله‌های موفقیت دست یابید.

images2 - راز موفقیت از زبان دن اندرو کارآفرین برتر

راز موفقیت از زبان دن اندرو کارآفرین برتر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *