برایان تریسی

رازهای موفقیت و خوشبختی از زبان برایان تریسی

چرا عده ای به مرحله از زندگی خود می رسند که نه تنها زندگی شخصی خود بلکه دنیا را متحول می کنند؟

همه ما میتوانیم به درجه ای از زندگی برسیم که حس رضایت از زندگی و موفقیت را لمس نماییم.مهم ترین معیار رسیدن به این درجه تغییر ذهنیت است.

خوشبختانه مربیان انگیزشی برتر دنیا نکاتی را ارائه می دهند که در این مسیر راهنمای خوبی برای افراد است.

تریسی1 - رازهای موفقیت و خوشبختی از زبان برایان تریسی

با نکاتی از برایان تریسی همراه شوید:

 

۱) آرامش ذهن
اولین و مهم‌ترین رکن زندگی شاد، آرامش ذهن است. این بالاترین خیر بشر است. بدون آن، هیچ چیزی ارزش چندانی ندارد. به همین دلیل شما تمام عمرتان برایش تلاش می‌کنید. همواره شما پیشرفت خود را با میزان آرامشی که دارید ارزیابی می‌کنید.
آرامش ذهن و مثبت‌اندیشی در کمال و شادی تمامی انسان‌ها، از ارتباطات‌تان با خانواده و دوستان گرفته تا تجارت و سازمانی که در آن کار می‌کنید، اهمیت فراوانی دارد.
۲) سلامتی و انرژی
دومین رکن زندگی شاد، سلامتی و انرژی‌ست. همان‌گونه که آرامش ذهن، وضعیت نرمال و طبیعی ذهنی است، سلامتی و انرژی داشتن نیز وضعیت طبیعی جسمی‌ست.
۳) عاطفه
سومین رکن زندگی شاد، داشتن عاطفه است. این همان ارتباط با افرادی است که برای شما مهم هستند و افرادی که شما برای آن‌ها مهم هستید. این‌ها معیارهای واقعی چگونگی عملکرد شما به عنوان انسان هستند. شادبودن یا شادنبودن در زندگی ناشی از ارتباط شما با دیگران است و این ارتباط شما با دیگران است که از شما یک انسان واقعی می‌سازد.
۴) آزادی و استقلال مالی
چهارمین رکن زندگی شاد و موفقیت، آزادی و استقلال مالی‌ست. آزادی مالی به معنی داشتن پول کافی به اندازه‌ای‌ست که همچون بسیاری افراد به طور دائم برای آن نگرانی نداشته باشید. این پولی نیست که شامل ضرر و زیان‌ها باشد، پول‌نداشتن است. رسیدن به استقلال مالی یکی از مهم‌ترین اهداف و مسوولیت‌های شما در زندگی‌ست. خیلی بیشتر از این‌که شانس تلقی شود، اهمیت دارد.
احساس استقلال مالی در پیشرفت شخصی شما و دستیابی به هر هدف مهم نقش اساسی دارد و شما تا زمانی که پول کافی نداشته باشید که نگرانی مالی برای‌تان وجود نداشته باشد، نمی‌توانید آزادی واقعی را احساس کنید.
۵) اهداف و ایده‌های ارزشمند
پنجمین رکن زندگی شاد، تعیین اهداف و ایده‌های ارزشمند است. با توجه به نظرات دکتر ویکتور فرانکل، نویسنده کتاب «انسان در جست‌وجوی معنا» شاید عمیق‌ترین محرک ناخودآگاه، نیاز به معنا و هدف در زندگی باشد. برای شادی واقعی، نیاز به حس داشتن مسیری روشن دارید. برای رسیدن به آن به مثبت‌اندیشی نیاز دارید. باید در امری بزرگ‌تر و مهم‌تر از خودتان شرکت داشته باشید. باید احساس کنید که زندگی شما سمبل چیزی‌ست و شما سهم ارزشمندی در دنیا دارید.
خوشبختی با «درک مترقی از ایده‌آل‌های ارزشمند» تعریف می‌شود. تنها وقتی احساس شادمانی خواهید کرد که قدم به قدم به سمت چیزی که برای‌تان ارزش دارد گام بردارید.
۶) خودشناسی و خودآگاهی
ششمین رکن زندگی شاد و موفقیت، خودشناسی و خودآگاهی‌ست. در طول تاریخ، خودشناسی با شادمانی درونی، مثبت‌اندیشی و دستاوردهای بیرونی همراه بوده است. به منظور انجام بهترین کار، باید بدانید که کیستید و چرا این گونه فکر می‌کنید و احساس این‌گونه دارید.
۷) تکامل شخصی
هفتمین رکن زندگی شاد، احساس تکامل شخصی‌ست. این همان احساس تبدیل شدن به هر آن چیزی‌ست که به سمت آن گام برمی‌دارید. این همان شناخت پتانسیل‌های خود به عنوان یک انسان است. زندگی شاد شما با پیشرفت خویش آغاز می‌شود و با تکامل شخصی پایان می‌پذیرد، این‌که شما همه آن‌چه را که می‌خواستید، انجام داده‌اید.
دست به کار شوید
قلم موی خیال را بردارید و شاهکار خود را روی بوم زندگی‌تان نقش بزنید. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید در هر کاری که انجام می‌دهید، چه چیزی شادترین وضعیت را برای‌تان ایجاد می‌کند.
قبل از این‌که تصمیم بگیرید چه کاری ممکن است، برای آن‌چه که برای شما درست است تصمیم بگیرید. در هر جزییاتی، زندگی ایده‌آل خود را خلق کنید. خود را درگیر چگونگی و فرایند رسیدن به جایی که می‌خواهید نکنید. اکنون تنها روی مثبت‌اندیشی و خلق منظر آینده بی‌نظیرتان تمرکز کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *