دونالد ترامپ

دونالد ترامپ از ساخت و ساز تا کاندیدای ریاست جمهوری

Donald Trump - دونالد ترامپ از ساخت و ساز تا کاندیدای ریاست جمهوری

دونالد ترامپ (Donald Trump) متولد ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ در آمریکا است. دونالد ترامپ ابر تاجر، نویسنده، سرمایه‌گذار و مجری تلویزیون است. ترامپ رییس هیئت مدیره و رییس سازمان ترامپ است.

دونالد ترامپ در چهاردهم ژوئن سال 1946 ميلادي در نيويورك سيتي به دنيا آمد. او دورگه آلماني، اسكاتلندي است. او در زمينه هاي تحصيل و ورزش در مدرسه موفق بود تا اين كه براي اولين بار به دانشگاه Fordham و سپس به دانشكده وارتون در دانشگاه پنسيلوانيا راه يافت. او در سال 1968 ميلادي با مدرك ليسانس اقتصاد از دانشگاه فارغ التحصيل شد.

دونالد ترامپ از ساخت و ساز تا کاندیدای ریاست جمهوری

ترامپ در ادامه با تبديل شدن به يك انسان ثروتمند و با نفوذ در حوزه خريد و فروش املاك و مستغلات، عزم، اراده و استعداد درخشان خود را به همگان نشان داد. با وجود شكست در مواقع دشوار و برخورد با چالش هايي در بازار املاك و مستغلات كه او را از ثروت به فقر و اعلام ورشكستگي سوق داد، او همچنان به عنوان يك بازيگر فعال در اين صنعت باقي ماند. در نهايت وي با بازسازي امپراطوري خويش و كسب درامد، ثروت از دست رفته خود را بازيافت. تمايل او به انجام فعاليت هاي همگاني و حضور در انظار عمومي به عنوان ميزبان در شوي محبوبش به نام “The Appreciate”، ترامپ را به يك چهره مشهور در ايالات متحده آمريكا تبديل كرد.

با شجاعت كامل ترامپ با در سر داشتن ايده خاص خود به عنوان يك كانديداي رياست جمهوري جمهوريخواه يا حتي در برخي موارد مستقل مطرح شد. او تا به حال تمايل خود براي شناخته شدن به عنوان فردي با شوخي هاي عجيب و شگفت انگيز را بيان كرده است. براي مثال او در سال 2011 تصميم گرفت تا به جمع آمريكايي هاي جهاني محافظه كاري بپيوندد كه درباره تولد باراك اوباما در ايالات متحده امريكا شك دارند. اين افراد ملقب به “birther” اوباما را به تولد در كنيا متهم مي كنند و در نتيجه بر اساس قانون اساسي او را فاقد صلاحيت رسيدن به مقام رياست جمهوري مي دانند. صرف نطر از موفقيت آميز بودن اين نمايش، به هر حال شهرت و محبوبيت به عنوان يك نوع عامل جذابيت، جايگاه او را در مقام يك نويسنده و مجري در تلويزيون بالا مي برد.

به طور سنتي، ترامپ اقدام به پشتيباني از هر گونه گمانه زني عمومي در مورد نتايج انتخابات رياست جمهوري نكرده است تا اين كه در روز اول ژوئن سال 2015، او رسما از كانديداتوري خود براي انتخابات سال 2016 خبر داد. در اعلاميه خود او ضمن انتقاد از رفتار سياستمداران، گفت كه پول درآوردن با كمك آن ها كار آساني است. او از اين موضوع نا اميد بود كه سياستمداران علي رغم دادن وعده هاي فراوان كمتر به آن ها عمل مي كنند. وي همچنين ضمن تقبيح مهاجرات غير قانوني، خاطر نشان كرد كه با هزينه كم ديواري در مرز جنوبي كشور خواهد ساخت و بودجه اش را از دولت مكزيك مي گيرد. او قول داد كه جلوي بقاي داعش را مي گيرد. او از ثروت فراوانش نسبت به ديگر كانديدا هاي پولدار معروف سخن گفت. با وجود سخت بودن راه پيش رو، اين مبارزه جذاب و به منزله تلاشي براي جلب توجه راي دهندگان در انتخابات رياست جمهوري سال 2016 ميلادي است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *