درس موفقیت

درس موفقیت از زبان دیل کارنگی

درس موفقیت از زبان دیل کارنگی

دیل کارنگی نویسنده موفق و معروف و مدرس دانشگاه در حیطه پیشرفت نفس و امور خود پیشبردی بود که همچنین دوره های محبوبی را برای بهبود زبان عمومی، مهارت های فردی و فروشندگی توسعه داد. وی نویسنده بسیاری از کتاب هایی می باشد که با استقبال خوبی روبرو شد، از جمله ” چگونه از دوستان پیروز شویم و در مردم نفوذ کنیم”، “چگونه نگرانی را کنار بگذاریم و شروع به زندگی کنیم  و “لینکلن ناشناخته “. دیل کارنگی از یک کارگر مزرعه فروتن در میسوری به یک فرد موفق و مشهور در سراسر جهان مبدل شد. او توصیه می کند که شما می توانید نگرش افراد و رفتار آنها را با واکنش مثبت نسبت به آنها، نسبت به خودتان تغییر دهید. در این مقاله، ما به شش درس ارزشمند که می توانیم از زندگی دیل کارنگی و ماهیت کاری وی بیاموزیم اشاره می کنیم.

Dale Carnegie 272x300 - درس موفقیت از زبان دیل کارنگی

درس موفقیت

۱٫ شانس را از دست ندهید

هیچگاه دیدگاه خود را در حد کم نگرید. با امید بستن بیش از حد ایمن، می توانید خیلی زود خود را با قیمت اندکی بفروشید. برای بالا رفتن از یک زندگی متوسط، باید به آینده ای دوردست نگاه کنید و از آروزی خود با کار کردن صادقانه و سخت پشتیبانی کنید. با زندگی به عنوان یک بازی رفتار کنید و زیاد آن را جدی نگرید، با استعدادهای خدادادی خود تا آنجایی که ممکن است به سمت پیشرفت و موفقیت حرکت کنید.

۲٫ علاقه مند باشید

افراد کسل و بی حال، شور و شوق و انرژی لازم را برای پیشبرد تلاش خود ندارند. شما باید این شور و شوق را داشته باشید که اول صبح با خوشحالی از خواب برخیزید و روحیه احساس خوب را در تمام طول روز حفظ کنید. برای این کار، شما می توانید این نگرش را اتخاذ کنید: “کاری را انجام دهید که دوست دارید، چیزی را که انجام می دهید نیز دوست داشته باشید”. این به شما کمک خواهد کرد که بهترین تلاش خود را وقف کار رورانه کنید. اگر شما احساس چندان خوبی ندارید، فقط بصورت مشتاقانه عمل کنیدو خیلی زود در می یابید که این خصلت به قدری قوی است که شما در واقع خیلی زود برای انجام کارها مشتاق می شوید.

۳٫ کارتان را دوست داشته باشید

شما باید یاد بگیرید که به کار خود عشق بورزید که لازمه اساسی برای انجام خوب کار رورانه و پیشرفت در شغلتان است. چنانچه کارتان را دوست داشته باشید، کار به یک بازی تبدیل خواهد شد و شما هر دقیقه از روزتان را دوست خواهید داشت. همچنین، تا زمانی که از انجام وظایف روزانه خود بطور کامل لذت نبرید، دوست نخواهید داشت به مرخصی بروید. پس، حرفه ای را که دوست دارید انتخاب کنید و سعی کنید در آن پیشرفت کنید. شما احساس خواهید داشت که حقوقی که در پایان ماه به شما پرداخت می شود یک پاداش اضافی برای لذا بردن از کارتان می باشد.

۴٫ از اشتباهات درس بگیرید

همگی ما انسان هستیم و بنابراین مرتکب خطا می شویم. اما ترفند این است که ازآنها دلسرد نشوید و درس های مفیدی از آنها بیاموزید که اطمینان حاصل شود که دیگر آنها را تکرار نمی کنید. اگر ما در مورد آن و درسی که یاد می گیریم روشنفکر باشیم، آنگاه شکست می تواند یک پله برای رسیدن به موفقیت باشد. از اشتباهات و شکست استرس نگیرید. از آنها را به عنوان فرصتی جهت تجزیه و تحلیل، یادگیری و بهبود استفاده کنید. هیچ کس یک شبه به یک قهرمان تبدیل نمی شود، و مرد شجاع آن است که در برابر ضربات سرنوشت مقاومت کند و در دراز مدت بطور مثبتی واکنش نشان دهد.

۵٫ از ترس نترسید

بسیاری از مردم به سادگی برای موفقیت در زندگی بیش از حد می ترسند. شما جزو آنها نباشید، اما بدترین سناریو ممکن را تصور کنید و سپس برنامه ای را برای پذیرش و بهبود آن ها در صورت رخ داد تدوین کنید. با قلب شیر، با ترس هایتان روبرو شوید، آن را تحت فشار قرار دهید و همچنان به انجام کارهای روزمره عالی خود ادامه دهید. خواهید دانست که ترس فقط ترفندی از ذهن است؛ بنابراین با گذشت زمان یاد بگیرید به آن توجهی نکنید.

۶٫ اولویت بندی را یاد بگیرید

مدیریت زمان موثر یکی از کلیدهای موفقیت است. سعی کنید وظایف مهم و سخت را در ابتدای روز هنگامی که شما سرحال و مشتاق هستید انجام دهید. آنهایی که ساده تر هستند و اهمیت کمتری دارند را می توان در اوقات فراغت نیز انجام دهید. از عقل سلیم و هوش خود جهت تمایزی بین کارهای سودآور و دنیوی استفاده کنید و یک جدول زمانی مناسب را برای انجام امور در زمان برنامه ریزی شده تدارک ببینید.

دیل کارنگی به ما می آموزد که هرگز نباید تلاش هایمان را به مخاطره افکنیم. در هر کاری که انجام می دهید تعالی عادت ایجاد کنید. بر کیفیت تمرکز کنید و جهت انجام کار بهترین تلاش خود را انجام دهید. و اگر همه چیز تاریک و دلگیر به نظر رسید، خسته یا دلسرد نشوید، اما سربازی شجاع باشید که از جنگیدن نمی هراسد. مانند شعار شرکت نایک که می گوید ” فقط آن را انجام بده”، بدون گرفتاری کار را در زمان تعیین شده و با کیفیت انجام دهید.
ما امیدواریم که درس های موفقیت فوق از دیل کارنگی بتواند به شما انگیزه کافی برای بهتر انجام دادن کارهای خود داده باشد و هر آنچه را که می توانید انجام دهید تا کار و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید.
* این مقاله اختصاصاً برای سایت وسنا ، ترجمه و تهیه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع همراه با لینک آن و نام سایت مجاز است. کپی کردن مقالات بدون ذکرمنبع کاری غیر اخلاقی و غیرقانونی میباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *