خلاقیت در تمیزی شهر

خلاقیت در تمیز کردن شهر

چه روش های خلاقانه ای را می توان به کار برد تا مردم را از ریختن زباله در خیابان منع کرد؟بیایید به دو نمونه نگاهی بیندازیم:

در تمیزی شهر1 - خلاقیت در تمیز کردن شهر

سازمان انگلیسی Hubbub تصمیم گرفته است تا از طریق راه اندازی کمپین #neatstreets خیابان های لندن را از شر زباله‌ها نجات دهد. یک پروژه هوشمندانه از افراد سیگاری می خواهد تا با انداختن ته سیگار خود در یک سری ظرف های شیشه‌ای در مکان‌های عمومی در یک نظرسنجی شرکت کنند.

در تمیزی شهر - خلاقیت در تمیز کردن شهر

یک کمپین دیگر با انداختن ته سیگار ترانه‌ای را با استفاده از آلات موسیقی می‌نوازد. در ادامه کمپینی متفاوت از بقیه با چسباندن آدامس به تخته‌هایی مخصوص، افراد را تشویق به متصل کردن یک سری نقاط به یکدیگر و اطلاع از زمان مورد نیاز برای کنده شدن یک تکه آدامس چسبیده شده به کف خیابان و پاک شدن آن می کند.

یک رای‌گیری عمومی نشان داد که به شکلی حیرت انگیز 86 درصد از مردم به انداختن زباله در خیابان به عنوان تنفربرانگیز نگاه می‌کنند. این در حالی است که فقط 15 درصد از ما مردم را به انجام این کار دعوت می‌کنیم. به همین دلیل کمپین فوق در فاصله بین ماه‌های مه تا اکتبر با نگرش تغییر رفتار و افزایش آگاهی در سرتاسر جهان یک رویکرد جدید را در راستای مقابله با این عمل زشت اتخاذ کرده است.

در تمیزی شهر2 - خلاقیت در تمیز کردن شهر

در تمیزی شهر3 - خلاقیت در تمیز کردن شهر

در تمیزی شهر4 - خلاقیت در تمیز کردن شهر

آیا می توانید از این دو طرح الهام بگیرید؟شروع به ایده پردازی نمایید…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *