تمرین موفقیت و خوشبختی

تمرین موفقیت و خوشبختی

این تمرین عالی خواهد بود، درست است؟ نه اشتباه است.
اول از همه، هیچ چیز کامل نیست. حتی به شما گفته ام که چیز “کاملی” نخواهید. چرا نباید بخواهید؟ خب، زمانی که شما آن را به دست آورده اید که…..
نه، میزان تمرین کامل نیست. ما می خواهیم تلاش کنیم تا به حد کمال برسیم. بله

و این تنها زمانی کار میکند که شما بفهمید این موضوع به تقدیر و سرنوشت ربطی ندارد بلکه جزئی از مسیر یا سفر است.

hhw411 - تمرین موفقیت و خوشبختی

احساس موفقیت و خوشبختی

به همین دلیل است که به ما کمک می کند تا به روندی نگاه کنیم که از نتایج به دست آمده کسب کرده ایم. از این رو اگر با زمانی که در آنجا صرف کرده اید مشکل دارید، پس آن نقطه ای که همیشه می خواستید در آنجا باشید کجاست؟ و شادی آن کجا می تواند باشد؟
شادی فرآیندی به اندازه یک نتیجه است. من اشتباه نمی کنم. پیروزی که با سختی به دست آید لذت بخش و جذاب است. اما در موردش فکر کنید. آیا شادی در زندگی به کسب موفقیت های مالی، کاری، شغلی ویا دستیابی به اهداف محدود می شود؟
همگی ما در بعضی از لحظات زندگیمان چیزهایی شبیه به این را گفته ایم که ” اگر ….. می داشتم،خوشحالتر بودم.” گاهی اوقات ممکن است چیزهایی را به دست آوریم که فکر می کردیم با داشتنشان شاد خواهیم بود، اما معمولا آخرش چه چیز پیش می آید؟ ما برای مدت کوتاهی به لحاظ روانی آرام هستیم اما بعدا متوجه میشویم که تا آن اندازه که فکر می کردیم شادی بخش نبوده است. و این موارد بیشتر می شود.

می توانید بر روی هدفتان کار کنید و تمرینی برطرز بیان و استراتژی های سرمایه گذاریتان داشته باشید و به جایی که می خواهید، برسید.  شما می توانید تا وقتی که به چیزی دست پیدا می کنید، به تمرین ادامه دهید اما به این معنا نیست که همیشه همه چیز را تمام و کمال به دست خواهید آورد. تمرین، کامل بودن را به وجود نمی آورد.

تمرین عادت می شود و عادت ماندگار خواهد شد مگر اینکه بخواهیم آگاهانه تغییرش دهیم. ما همیشه از روی عادت به تمرین بعضی چیزها می پردازیم حتی اگر به آنها فکر نکنیم. اگر ذهن و فکرتان را تمرین دهید که ” وقتی …اتفاق بیفتد، شاد خواهم شد ” پس حدس بزنید چه خواهد شد؟ شما همیشه شادیتان را به تاخیر می اندازید تا … رخ دهد.

هیچ چیز عالی و کامل نیست اما شما را استاد ناراحتی و نازضایتی می کند. ناراحتی عادتتان خواهد شد.
باید تمرین کنید تا بدون توجه به آنچه در زندگی رخ می دهد شاد باشید. یا می برید یا می بازید. یا موفق می شوید یا تجربه کسب می کنید. یا این چیزها راهی هستند که همیشه آرزویشان را داشته اید یا اگر هنوز در آن مسیر هستید به سمت هدف بعدی می روید.
برای رسید به آن چیزی که انتظارش را دارید، تمرین کنید.

اگر می خواهید صبورتر باشید و کمتر واکنش نشان دهید، پس از همین الان صبور بودن را تمرین کنید. اگر می خواهید مدیر ثروت شخصیتان باشید، از همین حالا بر پولتان مدیریت داشته باشید و به هر مقدار پولی که به دست می آورید دقت نکنید. اگر می خواهید موفق باشید، موفق بودن را تمرین کنید.
از کم شروع کنید. با چیزهایی شروع کنید که قبلا در آنها خوب بوده اید و برای بهتر شدن خود را درگیرشان کنید حتی اگر کوچک و کم ارزش هستند.

چیزی که اهمیت دارد لذت بردن از مسیر و راهی است که در پیش دارید. ما می توانیم لحظاتی عالی و کامل داشته باشیم، زمانهایی که نمی خواهیم چیزی تغییر کند، اما بی انصافی و غیر واقعی است که از زندگی بخواهیم همیشه این کار را انجام دهد. اما تمرین کردن برای چیزی که می خواهید به دستش آورید کاملادر اختیار شماست.

پس الان نوبت شماست. قصد دارید همین الان چه تمرینی را انجام دهید؟ آن چیزی که می خواهید به دستش آورید چیست؟ دوست دارید از مسیری که به عادت تبدیل شده است لذت ببرید؟ ما می خواهیم این چیزها را از شما بشنویم.

 نویسنده : تی هارو اکر – سپتامبر ۲۰۱۳

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *