کوکا کولا

بطري 100% گياهي کوکاکولا!

شرکت کوکا کولا را می توان یکی از پرکارترین کمپانی های تبلیغات و برندینگ دانست.تعداد طرحهای بسیاری از این شرکت که در ایده باران معرفی شده است گواه این ماجراست.یکی از جدیدترین اقدامات کوکا کولا بطری گیاهی است!

1433674709 mbanews. plantbottle 3 - بطري 100% گياهي کوکاکولا!
بسته بندي “PlantBottle” با استفاده از يك نوع فناوري پيشگامانه ضمن پشت سر گذاشتن مرزهاي نوآوري پايدار، يك بطري پلاستيكي كاملا قابل بازيافت را از مواد گياهي تجديد شدني مي سازد.
آخرين مدل بطري گياهي در سال 2009، 30% از مواد گياهي ساخته شده بود. از آن زمان تاكنون شركت كوكاكولا بيش از 35 ميليارد بطري نوشابه را در نزديك به 40 كشور جهان توزيع كرد.
كوكاكولا با استفاده از يك تكنولوژي جديد قند طبيعي موجود در گياهان را به مواد لازم براي ساخت بطري هاي پلاستيكي PET تبديل مي كند. عملكردها و ويژگي قابل بازيافت بودن اين بطري شبيه به نمونه قبلي است اما بر روي كره زمين تاثير كمتري مي گذارد.
به اعتقاد نانسي كوان، مدير تحقيق و توسعه جهاني كوكاكولا، امروز يك مرحله مهم و پيشگامانه در پورتفوليوي بسته بندي اين شركت به شمار مي رود. كوكاكولا اكنون به حداكثر رساندن يك فناوري تاثيرگذار و استفاده از موادي با منشاء گياهي براي ساخت اولين بطري پلاستيكي كاملا قابل بازيافت از مواد كاملا تجديد پذير را مد نظر قرار داده است. كوكاكولا از معرفي اين نوع بطري ها در در نمايشگاهي جهاني كه به نوآوري پايدار اهميت مي دهد، مسرور است.

بسته بندي PlantBottle ضمن ادعاي برخورداري از كيفيتي بالا و درخور مصرف كنندگان، فايده استفاده از مواد تجديد شدني را نيز يادآوري مي كند.
اين نوع بسته بندي را مي توان در اندازه ها و محصولات مختلف، از آب گرفته تا آبميوه و چاي به كار برد. امروزه اين شركت از نيشكر و ضايعات ناشي از فرايند ساخت آن براي توليد بسته بندي PlantBottle استفاده مي كند. اصول راهنما در اين زمينه شامل نشان دادن بهبود محيط زيست و عملكرد اجتماعي در كنار اجتناب از بروز يك سري آثار منفي بر روي امنيت مواد غذايي مي شوند.
بر اساس برآورد هاي موجود، استفاده از بسته بندي PlantBottle از زمان عرضه آن به كاهش توليد گازهاي گلخانه اي به طور ساليانه معادل بيش از 315 هزار تن دي اكسيد كربن كمك كرده است. شركت كوكاكولا قصد سرمايه گذاري در زمينه اين نوع بسته بندي را دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *