Michael Arrington (1)

بزرگان کسب و کار: مایکل ارینگتون

با معرفی یک نابغه کسب و کار که در سال ۲۰۰۸ مایکل ارینگتون به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد دنیا به انتخاب مجله تایم نائل شد با شما خواهیم بود.

«در دنیایی زندگی می‌کنیم که اگر شکست بخورید توسط یک شیر خورده نمی شوید! تنها کاری که باید بکنید این است که بروید یک شغل دیگر پیدا کنید!»Michael Arrington 1 - بزرگان کسب و کار: مایکل ارینگتون

 

جی.مایکل ارینگتون (متولد ۱۹۷۰) کارآفرین سریالی و مؤسس و سردبیر سابق وب‌سایت معتبر Techcrunch است که در مورد جامعه استارتاپ‌های سیلیکون‌ولی و زمینه‌های گسترده‌تر تکنولوژی در آمریکا و نقاط دیگر جهان مطلب می‌نویسد. مجله‌هایی مثل فوربس و وایرد از ارینگتون به عنوان یکی از قدرتمندترین افراد در دنیای اینترنت نام برده‌اند.

ارینگتون در کالیفرنیا به دنیا آمد و در آنجا و همچنین شهر ساری انگلستان بزرگ شد. او در دانشگاه برکلی کالیفرنیا تحصیل کرد و از کالج کلرمونت مک کنا در رشته اقتصاد فارغ‌التحصیل شد. او در دانشکده حقوق استنفورد تحصیلاتش را ادامه داد و در سال ۱۹۹۵ تحصیلات خود را به اتمام رساند.

مایکل ارینگتون رشته اقتصاد را رها کرد تا به Real Names بپیوندد ولی این استارتاپ شکست خورد. او از مؤسسین Achex بود که یک شرکت در زمینه پرداخت‌های اینترنتی است و به قیمت ۳۲ میلیون دلار به First Data Corp فروخته شد و هم اکنون بخشی از شرکت معتبر Western Union Online است. ارینگتون در سال ۲۰۰۷ در مورد آن سال‌ها گفت: «آنقدر پول در میاوردم که یک پورشه بخرم. نه بیشتر!»

او خود را یک لیبرال می‌داند و می‌گوید: «من دولت را فقط چیزی می بینم که سر راه کار کردن ما قرار می گیرد.»

مایکل ارینگتون به وسیله بلاگ Techcrunch که در مورد سیلیکون‌ولی بود به شهرت در اینترنت رسید. Techcrunch اخبار مرتبط با استارتاپ‌های اینترنتی را پوشش می‌دهد. در اوایل سال ۲۰۱۱ خبر رسید که ارینگتون دیگر در Techcrunch کار نمی‌کند ولی به یک شرکت سرمایه‌گذاری دیگر با نام AOL پیوست ولی چند روز نگذشت که اعلام شد وی با AOL قطع همکاری کرده است. در سال ۲۰۱۲ ارینگتون به عرصه نویسندگی برای Techcrunch بازگشت.

ارینگتون طرفدار سرسخت انصراف از دانشگاه بود و در سخنرانی‌اش در سال ۲۰۱۰ در همایش نوآوران برتر دانشگاه برکلی گفت: «بهترین چیز در دنیا این است که یک سال به هاروارد بروید و سپس بیرون بیایید. همه می فهمند شما به اندازه کافی باهوش بوده اید که توانستید واردش بشوید!»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *