موفقیت و بهانه

برای موفقیت این بهانه ها را کنار بگذارید

ما در عصر طلایی بشر زندگی می کنیم . در هیچ برهه ای از زمان مانند امروز، برای رسیدن به آنچه که توانایی اش را دارید فرصت و امکانات وجود نداشته است.در برهه کنونی بی شمار مسیر موفقیت وجود دارد و بی شمار فرصت برای دستیابی به موفقیت.

اما گاه اوضاع کاملا برعکس میشود و بهانه پشت بهانه می آید اینبار برای توجیه شکست ها و عدم موفقیت

می خواهیم با هم سه بهانه رایج را بشناسیم و همین امروز آنها را کنار بگذاریم.با ایده باران همراه شوید.

 

 

و بهانه - برای موفقیت این بهانه ها را کنار بگذارید

هرچه قرار باشد بشود، می‌شود

اگر تمام تلاش‌تان را در جهت هدف‌تان برای رسیدن به موفقیت کرده باشید، خیلی عالی است که این ایمان و اطمینان را داشته باشید که همه‌ عوامل برای کمک به موفقیت‌ شما دست به دست هم خواهند داد. اما اگر تصمیم بگیرید منتظر بمانید تا ببینید “سرنوشت” چه چیزی برای‌تان درنظر گرفته، به مشکل برخواهید خورد؛ یعنی زمانی‌که دست از انجام کارهای لازم درمسیر هدف اصلی‌تان بردارید، مشکلات بروز خواهند کرد.

دیگر نگویید: “هرچه بخواهد بشود، می‌شود”، بگویید:”من آن را شدنی خواهم کرد”.

 

من شاد بودن را به ثروتمند بودن ترجیح می‌دهم.

چرا ما معمولا ثروت و شادی را دو ماهیت مجزا و ناسازگار می‌دانیم؟ به گذشته‌تان برگردید و یادآوری کنید که به‌عنوان یک بچه چه ذهنیتی از پول داشتید. آیا پدرومادرتان گرفتاری‌ها و مضیقه‌های‌شان با پول را در ذهن شما با گفتن این‌که پول درآوردن راحت نیست، در ذهن شما حک کردند؟ به شما می‌گفتند که پول، ریشه تمام بدی‌هاست؟

رابطه شما با پول لزوما نباید سخت یا مایه افسوس باشد، و مطمئنا شما را تبدیل به یک شرور نخواهد کرد. بله البته بعضی از افراد از پولشان برای کارهای بسیار ناخوشایند استفاده می‌کنند و ممکن است پول و ثروت بعضی‌ها را تبدیل به انسان بدی کند. اما می‌توان به‌خوبی هم از آن استفاده کرد، پول می‌تواند شما را به انسان بهتری تبدیل کرده، آسایش‌، امنیت و نفوذتان را افزایش دهد.

طرزفکرتان در مورد پول را همین حالا تغییر دهید، از اعماق وجودتان باور داشته باشید که شما لایق ثروت هستید و از آن هوشمندانه و مدبرانه استفاده خواهید کرد.

 

من وقت ندارم.

همه ما بیست و چهار ساعت در شبانه‌روز داریم و هفت روز در هفته. شما چه وقت‌تان را تلف کنید و چه از آن برای فعالیت در مسیر اهداف بزرگ‌تان بهره ببرید، استفاده از این توجیه که “وقت ندارید”، انتخاب خود شماست. تنها چیزهایی که نباید برایشان وقت داشته باشید، افراد منفی و بهانه‌ها هستند. اگر برای‌تان مهم باشد، وقتش را پیدا خواهید کرد؛ شما باید وقتش را بوجود آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *