کسب و کار

برای شروع کسب و کار تفکر خود را تغییر دهید

 

شروع یک کسب و کار یکی از جالب ترین عملکردهایی است که یک فرد می تواند داشته باشد. بیش از ۱۰ میلیون نفر هر ساله کسب و کاری را آغاز می کنند و در نتیجه هر ساله بیش از ۳ میلیون کسب و کار کوچک ایجاد می شود.

با این حال بسیاری از افراد از کارآفرینی ترس دارند و برخی تفکرات منفی مانع از راه اندازی کسب و کار توسط آنان می گردد.

می خواهیم این موارد را بررسی کنیم.با ایده باران همراه شوید:

و کار و کارآفرینی - برای شروع کسب و کار تفکر خود را تغییر دهید

 

1-بیش از اندازه دشوار است

کارآفرینی کار ساده ایی نیست. شما از ابتدا با چالش های متعددی روبرو خواهید شد. احتمالا نمی دانید که در اولین سال شروع باید چه کنید. با این حال نترسید. اگر باور داشته باشید که می توانید قوانین و مقررات جدیدی را ایجاد نمایید، دیگر همه موانع شبیه مانع برایتان نخواهند بود. شما با آنها همچون فرصت برخورد خواهید کرد.

۲- من به اندازه کافی خوب نیستم

معمولا همه ما چنین تفکری داریم. این تفکر ذات طبیعی هر انسانی است. و در برخی موارد ما را وادار می کند تا در خودمان اصلاحاتی ایجاد نماییم. اما در مورد کارآفرینی، این تفکر مانع از شروع کار توسط شما می شود. باید ایده هایتان را قبول داشته باشید و به سختی برای تحقق آنها تلاش کنید.

۳- من منابع لازم را در اختیار ندارم

در حقیقت این تفکر درست است. ممکن است منابع لازم، نظیر سرمایه، شریک یا تجهیزات، برای شروع کار تجاری را در اختیار نداشته باشید. اما این تفکر مخرب بدین معناست که شما هیچ وقت به منابع دسترسی نخواهید یافت و این تفکر غیرمنطقی است.

۴- ایده من بیهوده و احمقانه است

تقریباً اکثر ایده های کارآفرینی در ابتدا به دو دلیل بر روی کاغذ عجیب به نظر می رسند. اول اینکه هر ایده ایی بر روی کاغذ، کاملا نمی تواند واقعیت را پیش بینی یا ترسیم کند و دوم اینکه، ایده اولیه شما صرفاً یک پیش نویس خام است. مطمئناً کسب و کار نهایی شما بسیار متفاوت از فرضیه اولیه اش خواهد بود.

۵- اگر در این کار شکست بخورم، نابود می شوم

این تفکر مانع از ادامه فعالیت اکثر کارآفرینان احتمالی می شود. رها کردن شغل تان، سرمایه گذاری پول خودتان و صرف سال های زیادی از عمرتان برای کارافرینی برایتان قمار بزرگی به نظر می رسد. اما باید بدانید که شکست هرگز پایان راه نیست. اگر ایده شما با شکست مواجه شود، شما با آموخته ها و مهارت های بیشتر، تجربه بیشتر، ارتباطات بیشتر و ایده های بیشتر که در آینده بسیار برایتان باارزش تر خواهد بود، ادامه خواهید داد.
برگرفته از وبلاگ کارخانه تبدیل فکر به ثروت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *