کتاب با بلیت

ایده کتابلیت!

1433590577 mbanews. tickket books 4 - ایده کتابلیت!

چه می شود اگر کتاب و بلیت با هم ترکیب شوند؟

ترویج فرهنگ کتاب خوانی از جمله کارهای ارزشمندی است که در دستور کار کشور خود ما نیز قرار گرفته است.متاسفانه سرانه مطالعه کتاب در ایران بسیار کم است و من از شما ایده بارانی های عزیز می خواهم که در این رابطه ایده پردازی کنید.به دنبال طرح های جالبی باشید که مردم را به خواندن کتاب تشویق کند.

در ایده باران سعی خواهم کرد ایده ها و طرح هایی را هم در این رابطه منتشر کنم تا تلنگری برای ذهن شما باشد.

مثلا کتابلیت یکی از این طرح هاست.

به مناسبت بزرگداشت روز جهاني كتاب و ترويج مطالعه، يك ناشر كتاب هاي جيبي در برزيل به نام “L&PM” مجموعه اي از كتاب هاي كوچك با قابليت استفاده دوگانه به عنوان بليت هاي رايگان مترو را ارائه داد.
اين كتاب هاي بليتي تهيه شده توسط آژانس بازاريابي “Africa”، به وسيله يك كارت مجهز به فناوري تشخيص فركانس هاي راديويي، امكان مطالعه محتواي كتاب ها توسط اسكنرهاي بليت مترو را به وجود مي آورد. “Africa” با همكاري يك شركت ناظر بر متروهاي سائو پائولو به نام “Via Quatro”، ايستگاه هاي مترو به محل هاي توزيع تبديل كرد. به اين ترتيب اجازه برداشتن كتاب در نرده هاي گردان مترو به مردم داده مي شود. هر كتاب شامل 10 عدد بليت سفر رايگان مترو است.

1433590685 mbanews. tickket books 5 - ایده کتابلیت!

رهگذران امكان انتخاب از ميان 10 موضوع مختلف، از كارتون گرفته تا داستان هاي رمانتيك يا اشعار مختلف را دارند. همچنين فرصت شارژ مجدد آنلاين كتاب ها براي هديه دادن به دوستان خود به وجود آمده است. در اين راستا 10 هزار جلد كتاب توزيع شده و با اثبات محبوبيت اين طرح، LP&M در حال حاضر مشغول اجراي آن در شهر هاي ديگر برزيل است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *