کسب و کار کرونا

ایده های کسب وکار اینترنتی در دوران کرونا

ایده های کسب وکار اینترنتی در دوران کرونا

30682 - ایده های کسب وکار اینترنتی در دوران کرونا

در ایده باران همیشه بر روی ایده های کسب وکار اینترنتی و استارتاپ تاکید داریم و بارها گفته ایم که در آینده فقط دو نوع کسب و کار وجود خواهند داشت: کسب و کارهای اینرنتی و کسب وکارهای شکست خورده. به ویژه در شرایط خاص کنونی که شرایط بحرانی جهان را فراگرفته است، اهمیت چنین بیزینس هایی بیش از پیش احساس میشود.

بحران جهانی کروناویروس یا همان COVID-19 موجب تعطیلی بسیاری از کسب و کارها و قرنطینه طولانی مدت برای افراد در سراسر جهان شده است. طبیعتا شما هم تاثیر این شرایط را بر کسب و کار حود حس کرده اید و به دنبال راهکاری برای مدیریت این چالش و یا حتی راه اندازی یک کسب و کار مکمل و جدید هستید.

با توجه به این که زمان قطعی پایان این بحران و بازگشت شرایط به روال عادی مشخص نیست، برای یک کارآفرین حرفه ای ضروری است که خود را با شرایط جدید وفق داده و به دنبال راه اندازی کسب و کارهای جدید منطبق بر شرایط فعلی باشد.

ممکن است کشف واکسن کروناویروس چندماه تا حتی یک سال طول بکشد و شرایط اقتصادی و کسب و کار به همین روال قعلی پیش برود. بیایید به این بحران هم به چشم یک فرصت نگاه کنیم، فرصتی که شرایط اجباری برای راه اندازی کسب و کار آنلاین و اینترنتی را فراهم میکند. بارها در ایده باران اشاره کرده ایم که کسب وکارهایی فیزیکی یکی پس از دیگری از بین خواهند رفت و نسل آینده بیزینس ها باید در بستر اینترنت باشد وگرنه محکوم به شکست است. بنابراین در این مطلب از ایده باران، چند ایده مناسب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در زمان بحران کرونا را بررسی خواهیم کرد:

چند پیشنهاد ساده برای راه اندازی کسب وکار اینترنتی و استارتاپ در دوران کرونا:

طرح شماره 1: ترید و خرید و فروش ارزهای دیجیتال:

کسانی که فعالیت های گروه ایده باران را زیر نظر دارند حتما میدانند که از حدود دو سال قبل حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال در دستور کار گروه قرار گرفته است و با توجه به پتانسیل بالای این فناوری و آینده روشن آن چند مورد از جدیدترین استارتاپ های گروه به این حوزه مربوط میشود. در بحث بلاکچین و ارزهای دیجیتال جتما نباید نفر فنی و متخصص باشید و یک استارتاپ بلاکچین محور راه اندازی کنید. بلکه شما میتوانید به خرید و فروش ارزهای دیجیتال و اصطلاحا ترید مشغول شوید. با حدود سرمایه 5 میلیون تومان میتوانید وارد مارکت ارزهای دیجیتال شوید و از نوسان ها و سودهایی 4 تا 8 درصدی در روز هم بهره مند شود.

البته توجه کنید که این حوزه دارای ریسک بالایی هست و لازمه های اولیه و آموزش هایی نیاز دارد که میتوانید با سرچ در گوگل بدست آورید و یا از مشاوره متخصصین واحد ترید گروه ایده باران استفاده نمایید.

preview - ایده های کسب وکار اینترنتی در دوران کرونا

طرح شماره 2: کسب وکار اینترنتی با آموزش یک مهارت و تخصص:

در سال های اخیر با افزایش سرعت اینترنت در کشور و همچنین بهبود فرهنگ استفاده از اپلیکیشن ها و برنامه های کاربردی، زیرساخت لازم برای راه اندازی استارت آپ های مختلف شکل گرفته است. و یکی از این حوزه ها، بحث آموزش آنلاین است. در شرایط فعلی کافی است شما یک تخصص ویژه برای آموزش داشته باشید و کمی هم نکات مارکتینگ و برندینگ را خوب بدانید تا یک کسب و کار پردرآمد راه اندازی کنید. از آموزش حوزه هنر گرفته تا آموزش هنرهای رزمی و دفاع شخصی، از آموزش زبان خارجی جدید گرفته تا آموزش طراحی سایت و اپلیکیشن و … فقط کافی است یک مهارت و تخصص برای ارائه داشته باشید.

مکمل: ایده شماره یک و دو را ترکیب کنید. با فراگیری نکات ترید میتوانید ضمن خرید و فروش و کسب سود همزمان به دیگران نیز آموزش داده و کسب درآمد کنید.

طرح شماره 3: راه اندازی استارتاپ فروش آنلاین:

فروش محصولات به صورت اینترنتی یا همان فروشگاه اینترنتی یکی از اولین حوزه ها برای ورود است که ممکن است خیلی ها با آن آشنا باشند. اما در شرایط فعلی که بسیاری در قرنطینه هستند و ترجیح میدهند کمتر از خانه خارج شوند بهترین فرصت برای ارائه خدمات ایجاد شده است. طبق بررسی های صورت گرفته بسیاری از فروشگاه های اینترنتی در این مدت شاهد افزایش میزان فروش خود بوده اند و این نشان از فرصت ایده آل جهت ورود به این مارکت میباشد.

شما میتوانید در زمینه فروش اینترنتی محصولات سوپرمارکتی، کتاب، میوه و سبزیجات، محصولات رسانه ای و … با هزینه کم و صرفا با استفاده از پتانسیل شبکه های اجتماعی، کسب و کار جدیدی راه اندازی نمایید. برای راه اندازی وبسایت نیز میتوانید از سرویس های رایگانی نظیر وردپرس استفاده کنید.

10 Best Ecommerce Marketing Tactics to Drive More Sales Faster - ایده های کسب وکار اینترنتی در دوران کرونا

طرح شماره 4: خدمات راه اندازی وبسایت و اپلیکیشن:

با رونق کسب و کارهای اینترنتی و استارتاپ ها طبیعتا میزان تمایل برای راه اندازی کسب وکار جدید نیز افزایش پیدا خواهد کرد و این یعنی پتانسیل و فرصت ارائه خدمات به این افراد. شما کافی است کمی مهارت برنامه نویسی فرا بگیرید و با یادگیری زبان برنامه نویسی php به ارائه خدمات بپردازید. و یا با یادگیری وردپرس، از این ابزار مفید برای ارائه خدمات به سیل کارآفرینان مشتاق این حوزه استفاده کنید. ارائه خدمات برنامه نویسی اپلیکیشن هم مرد بعدی است که دارای بازار هدف بسیار گسترده ای میباشد. برای شروع میتوانید پس از یادگیری این مهارت ها اقدام به راه اندازی وبسایت کرده و خدماتتان را معرفی نمایید و با کمی تبلیغات اولین مشتری خود را پیدا کنید. در ابتدای کار میتوانید به افراد پیرامون خود و آشنایان خدمات بدهید.

طرح شماره 5: کسب و کار اینترنتی با اینفلوئنسر (Influencer) یا واینر شدن:

در نظر بگیرید که انتخاب یک ایده و شروع مسیر کارآفرینی به روحیات و علاقه شما باز میگردد. پس حتما مسیری را انتخاب کنید که از فعالیت در آن لذت میبرید. ایده شماره 5 برای کسانی است که علاقمند دیده شدن و شهرت هستند.

واینر‌ها(vyner) همان افراد با مزه‌ای هستند که در اینستاگرام یا یوتیوب، ویدیو‌های سرگرم کننده درست می‌کنند، به ویدیو‌های آنها هم واین(vyne) گفته می‌شود. موضوع و سوژه این کلیپ‌ها هم بسیار متنوع است ولی بعضی از آنها آنقدر پر بیننده می‌شوند که تا مدت‌های طولانی تکیه کلام آنها را از اطرافیان می‌شنوید.

واژه influencer در لغت به معنی «تاثیرگذار» است. اما در دنیای شبکه‌های اجتماعی به کسانی گفته می‌شود که در یک یا چند شبکه اجتماعی شناخته شده باشند. اینفلوئنسرها در حقیقت سلبریتی‌های شبکه‌های اجتماعی هستند. در حالی که شاید خارج از آن شبکه اجتماعی زندگی کاملا عادی داشته باشند و آنچنان شناخته شده نباشند!

زمانی دیده شدن و به شهرت رسیدن فرآیندی بسیار سخت و نفس گیر بود اما در سال های اخیر با رشد شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، هرکس که کمی خلاقیت داشته باشد میتواند به راحتی دیده شده و یک کسب و کار رسانه ای پردرآمد ایجاد کند. برای اینکار کافی است ایده اولیه را انتخاب کرده و صفحه خود را ایجاد نمایید. ایده شما میتواند تولید یک برنامه اینترنتی با اجرای خودتان باشد که به بررسی موضوعات روز میپردازید. یا اگر استعدادی در دوبله دارید ساخت ویدئوهای طنز میتواند مخاطبان زیادی را به سمت پیج شما بکشاند. مستندها و دوربین مخفی های جذاب هم اکثرا با اقبال کاربران مواجع میشوند. خلاقیت در این زمینه حرف اول را میزند و استعداد ذاتی شما که میتواند شکوفا شده و نتیجه شکفت انگیزی به همراه داشته باشد.

seo man searching on computer illustration 768x365 1 - ایده های کسب وکار اینترنتی در دوران کرونا

طرح شماره 6: سئو یاد بگیرید و خدمات سئو ارائه دهید:

ارائه خدمات در بستر اینترنت یکی از بهترین روش های کسب درآمد و راه اندازی کسب و کار است و به ویژه اگر این سرویس در جهت کمک به کسب و کارها و استارتاپ های دیگر برای افزایش فروش و درآمد باشد، شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود. یکی از این خدماتی که شما میتوانید ارائه دهید سئو میباشد.

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization بوده که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:

سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، به منظور بهبود عملکرد سایت ها براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام میگیرد. فاکتورهای زیادی در سئو سایت ها تاثیرگذارند، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا تا لینک‌های ورودی از سایت‌های دیگر همگی در سئو دخیل هستند. گاهی اوقات حصول اطمینان از ساختار مناسب سایتها برای موتورهای جستجو را سئو مینامیم.

شما میتوانید با بادگیری این مهارت در قدم اول با راه اندازی یک پیج اینستاگرام به معرفی خدمات خود بپردازید و سپس با راه اندازی یک وبسایت با وردپرس ( که ابزاری رایگان است ) و اعمال مهارتهای آموزش دیده شده بر روی آن، در کلمات خدمات سئو بالا بیایید و از این طریق کسب و کاری پر درآمد را راه اندازی کنید.

این مطلب به روز خواهد شد و ایده های جدید اضافه خواهد شد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *