ایده راه اندازی کسب وکار

استراتژی های مهم برای شروع کسب وکار جدید

امار بالای کسب وکارهای نوپایی که در سال های اولیه شکست می خورند نشان میدهد که علاقمندان کارافرینی که به دنبال راه اندازی یک کسب وکار جدید هستند می بایست ترفندهای خاصی را به کار برند تا در دسته کسب وکارهای شکست خورده قرار نگیرند.

در این مطلب به 5 استراتژی مهم در شروع کسب وکار اشاره میکنیم:

 

1. بازاريابي تان را برون سپاری کنید

بازاريابي البته عنصري حياتي از هر كسب و كار موفقي به شمار مي رود. در دنياي امروز بخش عمده بازاريابي از طريق آنلاين صورت می گیرد. در دنياي اينترنت مصرف كنندگان اغلب اوقات براي اولين بار با موضوع كسب و كار آشنا مي شوند. اما به عنوان يك كسب و كار جديد، شما شايد بودجه كافي براي استخدام يك تيم بازاريابي را نداشته باشيد. در حال حاضر گزينه ها و منابع برون سپاری شده زيادي وجود دارند كه مي توان آن ها را در وبسايت هايي نظير “Elance” يا “Get a Freelancer” يافت.

در آن جا شما مي توانيد با استخدام افراد مجرب و حرفه اي، طراح گرافيك، متخصصان ورود داده هاي اطلاعاتي و غيره، از آن ها بخواهيد تا به طراحي يك وبسايت، درآوردن محتواي يك وبلاگ، انتشار خبر يا ارسال ايميل هاي بازاريابي بپردازند. شما همچنين مي توانيد يك سري افراد را جهت راه اندازي كمپين هاي بازاريابي در رسانه هاي اجتماعي براي خود به خدمت بگيريد.

2. IT را از بيرون تامين كنيد

درست مثل يك تيم يا متخصص بازاريابي، شما نياز به يك متخصص تمام وقت IT نيز داريد. يك بار ديگر مي توانيد براي استخدام چنين فردي به منابع بيروني مراجعه كنيد و از افراد حرفه اي و شركت هاي برطرف كننده مشكل در اين زمينه كمك بگيريد. اين نيروها مي توانند در مواردي نظير شبكه كامپيوتري، نرم افزار آنتي ويروس و ديگر جنبه هاي مرتبط با عمليات IT به شما ياري برسانند. فقط شركت مشهور و مطمئني را پيدا كنيد كه قادر به خدمت رساني در همه مواقع باشد. به اين ترتيب امكان تداوم روند انجام يك سري عمليات هاي تجاري در صورت بروز يك مشكل جدي در شبكه شما وجود دارد.

url9 - استراتژی های مهم برای شروع کسب وکار جدید

 

3. از سيستم كامپيوتري cloud استفاده كنيد

Cloud راهي عالي براي ذخيره سازي و به اشتراك گذاري اطلاعات با ديگران و صرفه جويي در وقت بدون اجبار به ارسال ايميل يا فكس براي سايرين و انتظار كشيدن براي دريافت آن ها به شمار مي رود. با ذخيره سازي اسناد و ديگر داده هاي اطلاعاتي در سيستم cloud، همه با كسب اجازه مي توانند به آساني در صورت لزوم و در هر زمان با استفاده از PC يا گوشي موبايل خود از هر جا، ضمن دسترسي به اسنادشان، به مرور و ويراش آن ها بپردازند.

به اين ترتيب ضمن صرفه جويي در زمان و علاوه بر بهبود ميزان بهره وري، گزينه اي عالي براي انجام كار تيمي بر روي يك پروژه و ايجاد امكان دسترسي براي همه به فايل ها در يك موقعيت مكاني مناسب به وجود خواهد آمد.

4. به سراغ يك سيستم تلفني مبتني بر Cloud برويد

يكی از راه هاي متعدد صرفه جويي در هزينه از همان آغاز، همراه با بهبود بهره وري كلي، رفتن به سراغ يك سيستم تلفني بر اساس cloud است. بسياري از كارآفرينان و صاحبان كسب و كارهاي كوچك اغلب اوقات در ابتدا از سيستم هاي تلفني كسب و كار خود غافل مي شوند و به سراغ ارزان ترين راه ممكن از نگاه خود مي روند.

اين يك اشتباه بزرگ است زيرا حتي يك سيستم تلفني كسب و كار ارزان قيمت و سنتي نيز احتمالا بيشتر از يك سيستم تلفني مبتني بر cloud به طور ماهانه براي شما هزينه در پي خواهد داشت. يك سيستم تلفني دفتري بر اساس cloud نظير “Switch” يك گزينه عالي است كه امكانات گسترده اي به علاوه يك مسئول پذيرش مجازي را عرضه مي كند. به اين ترتيب شما هيچ نوع تماس تلفني خاصي را از دست نخواهيد داد.

5. از نرم افزارهاي گوگل و ابزار هاي تجزيه و تحليل آن استفاده كنيد

شايد به همه برنامه هاي كاربردي گوگل احتياج نداشته باشيد، اما حتما در آن جا مي توانيد ابزار هاي مفيد فراواني، از تقويم گرفته تا ابزارهاي ويژه به اشتراك گذاري اسناد تا مديريت پروژه و غيره را پيدا كنيد.

علاوه بر اين، Google Analytics مي تواند اطلاعات زيادي درباره كسب و كار و دورنماي حضورتان در دنياي اينترنت را ارائه دهد. در ادامه انجام اين كار به اصلاح بهتر وبسايت و ديگر محتواها، افزايش ترافيك آن، رشد درآمدها و توسعه پايگاه مشتريانتان كمك خواهد كرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *