تی شرت

ابزار تبلیغاتی قدرتمند به نام تی‌شرت!

وقتی صحبت از تبلیغات یک کسب و کار می شود ذهن افراد به سمت یک سری روش های سنتی و مرسوم می رود.شاید محبوب ترین ابزار در این مورد تبلیغات چاپی باشد و در بهترین حالت یک کسب و کار, تبلیغات تلوزیونی.اما وقتی پای خلاقیت به دنیای تبلیغات باز می شود ابزار های جدیدی را برای تبلیغات کسب و کار معرفی می کند…

شاید به نظر کمی عجیب باشد که شما و تیمتان در یک همایش با تی‌شرت‌هایی وارد شوید که روی آنها لوگوی شرکتتان چاپ شده باشد. ولی همین موضوع سبب می‌شود که یک ارتش از لوگوی شرکت شما بوجود آمده و نظر همه به شما جلب گردد. از طرفی اهدا کردن یک دستبند زیبا و با کیفیت، باعث می‌شود که افراد دیگر به آن توجه کرده و از دریافت کننده هدیه سوال کنند که اصلا این برند از چیست.

در سراسر دنیا این روش بازاریابی جا افتاده و حتی برندهای بزرگ هم روی این موضوع به شدت تمرکز دارند و ترجیح می‌دهند برندهای مشهوری که در حوزه طراحی و تولید پوشاک فعالیت می‌کنند، محصولاتی با نام برند آنها تولید و عرضه کنند.

برای نمونه پورشه یکی از تولیدکنندگان خودرو است که از این روش بازاریابی بهره برده و به کمک آدیداس برندی با نام پورش دیزاین را راه‌اندازی کرده. از این طریق پورش بازاریابی خود را پیش برده و از سوی دیگر آدیداس فروشش را افزایش می‌دهد. بعدها پورش دیزاین توانست به یک برند مستقل تبدیل شده و محصولاتی چون عینک، خودکار و تزئیتی‌های جانبی بسیار با کیفیتی را تولید کند.

از سوی دیگر شرکت‌هایی چون فراری، مرسدس بنر و بی ام دبلیو تولیدات محصولات پوشیدنی خود را به شرکت پوما واگذار کرده‌اند که توانسته تا به امروز در این مسیر بسیار موفق عمل کند.

کسب‌وکارهای بزرگ هم به شدت به این روش بازاریابی رو آورده‌اند. برای نمونه می‌توان به شرکت مشهور اپل اشاره کرده که همیشه از این روش بازاریابی بهره برده است. همچنان هم که وارد فروشگاه‌های اپل می‌شوید لباس‌های منظم و یک شکل آنها را برتن می‌بینید که بسیار محبوب شده‌اند.

این روش بازاریابی به شدت روی هویت برند تاثیر مثبت داشته و سبب می‌شود که هویت برند شما بهتر و راحت‌تر توسط مخاطبانتان شناسایی گردد. مک‌دونالد از برندهایی بود که در شروع کارش به این روش بازاریابی رو آورد و با یک دست کردن لباس‌های فرم کارمندان خود توانست به سرعت هویت برندش را در ذهن مخاطبان خود جای دهد.

porsche design tennis techpolo - ابزار تبلیغاتی قدرتمند به نام تی‌شرت!
اگر لوگوی خود را همچنان روی یک تی‌شرت، کلاه یا حتی روی یک دست‌بند چاپ نکرده‌اید، مطمئن باشید که یک فرصت بزرگ برای بازاریابی را از دست داده‌اید.

نکاتی در این روش بازاریابی وجود دارد که با رعایت آنها، برندها می‌توانند به شدت نتیجه مثبتی دریافت کنند:

۱-      برندها باید لوگوی خود را به گونه‌ای طراحی کنند که بتوان به راحتی از آن در همه جا بهره برد.

۲-      برندها می‌توانند یک نام جدید برای برند لباس‌های خود انتخاب کنند.

۳-      طراحی و کیفیت این لباس‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند، به همین دلیل است که خیلی از شرکت‌ها تولید لباس‌های خود را به برندهای مطرح واگذار می‎‌کنند.

استارتاپ‌ها به کمک این روش بازاریابی می‌توانند بیشتر خود را در معرض دید قرار داده و از سوی دیگر برندهای بزرگ هم می‌توانند فرآیند بازاریابی خود را تکمیل کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *