بوم مدل کسب و کار

آموزش ویدئویی تدوین بوم مدل کسب و کار

آموزش ویدئویی تدوین بوم مدل کسب و کار

 

مدل کسب و کار1 - آموزش ویدئویی تدوین بوم مدل کسب و کار

در این مطلب یک آموزش ویدئویی با زیرنویس فارسی آماده شده است که تدوین مرحله ای یک بوم مدل کسب و کار را آموزش میدهد. در ادامه مطالب و ایده های مربوط به استارت آپ ها کمی هم به مطالب تخصصی و عملی در زمینه استارت آپ ها می پردازیم.مطالبی که از اولین مراحل شکل گیری یک ایده استارت آپ تا اجرا و همچنین مراحل بعد از اجرا را شامل خواهد شد.

در ابتدا میتوانید از طریق لینک زیر با این مفهوم برای استارت آپ ها آشنا شوید و در ادامه میتوانید ویدئوی آموزشی را مشاهده نمایید.

 

بوم مدل کسب و کار

 

بوم کسب و کار که در سال ۲۰۱۰ توسط الکساندر آستریوالدر و تیمش پس از چند سال تحقیق برروی هستی شناسی کسب و کار ها معرفی شد، توانست در همان سال اول معرفی در قالب کتاب “خلق مدل کسب و کار” موفقیت چشم گیری را رقم بزند. این موفقیت به این دلیل کسب شد که توانست به صاحبان کسب و کارها در قالب های مختلف کمک کند تا کسب و کار خود را بهتر بشناسند و از منظر های مختلف، جنبه های مختلف آنرا زیر ذره بین بگیرند و به ارتقای کسب و کار خود بیاندیشند.

 

آستریوالدر و تیمش برای سهولت درک مدل کسب و کار و پیاده سازی آن برای عموم، این مدل را در قالب ۹ بلاک و یک طرح کلی ترسیم و ارائه کردند. در ادامه به توضیح کوتاهی از هر یک از این بلاک ها می پردازیم و در مقالات آینده توصیف تفصیلی تری از هر بلاک ارائه خواهیم داد. دقت کنید که پر کردن هر بلاک به ترتیب مطرح شده کمک شایانی در درک کسب و کار خواهد کرد.

 

در این ویدئو مراحل تدوین یک بوم کسب و کار معرفی شده است:

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *